Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-28T18:27:30+01:00-Dzięki rozwojowi żeglugi w życiu człowieka dokonało się wiele korzystnych zmian. Poznaliśmy kontynenty, możemy podróżować po całym świecie. Dzięki powstałym mapom
możemy poznawać geografię świata. Poznaliśmy również wiele warzyw i owoców, np. ziemniaki, które nie były znane wcześniej w Europie.
- Dzięki rozwoju żeglugi ludzie mogli się przemieszczać. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, a Ferdynad Magelan odbył podróż dokoła świata. Niestety, żeglarstwo było wykorzystywane w wojnach.
- Żegludze zawdzięczamy transport handlowy i możliwość przewożenia ludzi.
- Od bardzo dawna statki były potrzebne na tym świecie. Dzięki nim można było przewozić różne towary między innymi ubrania, żywność, broń. Na statkach też mogli przemiesz-
czać się ludzie z różnych miejsc i zakątków świata. Niektóre statki zostały udoskonalone i mogą zanurzać się nawet na duże głębokości.
- Rybacy, wypływając na dalekie morza, mogą poławiać więcej ryb, które później zostają zjedzone lub przetransportowane do innych krajów.
- Dzięki żeglarzom poznano nowe lądy.
Zmiany:
- dzięki rozwojowi żeglugi zmienił się sposób połowu ryb. Dawniej rybacy pływali małymi łódkami. Teraz może płynąć większa załoga i łowić więcej ryb.
- Druga zmiana pozwala na żeglowanie rekreacyjne.
- Trzecią zmianą jest to, że możemy żeglować dla sportu i hobby. Poprzez żeglowanie możemy badać tajemnice oceanów
18 4 18
2009-10-28T18:37:16+01:00
+rozładowanie tranzytu drogowego
+niezależność od korków
+szybsze dotarcie do celu z większym tonażem
9 3 9
  • Użytkownik Zadane
2009-10-28T20:45:20+01:00
1. Poznawano nowe kontynenty i miejsca, do kórych się udawano
2. Zwiększenie eksportu i importu
3. Poznawanie nowych kultur zachodu.
8 3 8