ŁK 15,1-7


1. Przeczytac tekst.
2. Wymienic bohaterów tekstu.Wskazac jaki jest ich stosunek wobec zła grzechu wobec Jezusa.
3. Scharakteryzowac nauczanie Jezusa dotyczące grzechu, zła w życiu człowieka na podstawie tekstu.
4. Wskaż najwazniejsze zdanie z otrzymanego tekstu.
5.Napisz orędzie przesłanie do młodzieży na podstawie nauczania Jezusa.
6. Zaznacz najważniejsze zdanie z orędzia.
7.Prezentacja pracy.
Muszę miec to na czwartek. Prosze aby dobrze było zrobione. :)

1

Odpowiedzi

2010-03-23T18:34:18+01:00
2. Bohaterowie tekstu to: celnicy, faryzeusze, grzesznicy, owca (w opowieści Jezusa), Jezus. Celnicy i grzesznicy zbliżali sie do Jezusa aby go wysłuchać, bo chcieli sie umocnić, gdyż żałowali za swoje grzechy. Faryzeusze natomiast szemrali o Jezusie, że jada z grzesznikami, pije z nim, tak jakby nie mógł tego czynić.
3. Jezus cieszy się z każdego nawróconego człowieka. Naucza on o tym, że jeden każdy człowiek, który jest świadom swego nawrócenia, jest dla niego bardzo ważny.
4."Powiadam Wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca , niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia"
5. Droga młodzieży!
Wiem jak ciężko żyć dobrze w dzisiejszych czasach. Wiem, ze grzech zagląda w zakamarki Waszych serc i tak ciężko czasem zejść na dobrą drogę. W swoim codziennym życiu ulegacie pokusie na kazdym kroku. Mimo tego, chce Wam przekazać, ze JEzus jest z Wami i Was kocha. To on jest Siłą, która Was umacnia, do tego aby czynić dobrze, aby się nawracać. Jest Waszą Wiarą, Nadzieją i Miłoscią. Tylko dzięki Niemu, mozecie być szczęśliwi. Wołając za JEzusem, chce Wam powiedzieć ostatnie zdanie, które powinniście sobie obrać jako motto życiowe: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"
6. "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"
7. :P
2 5 2