Odpowiedzi

2010-03-23T17:28:48+01:00
Najbardziej dotkliwym skutkiem choroby jest samobójcza śmierć osoby (aż 25% chorujących). Nieodpowiednio leczona depresja prowadzi do uzależnień, najczęściej od alkoholu, leków uspakajających, nasennych lub przeciwbólowych.


Negatywnym skutkiem jest zaburzone funkcjonowanie w społeczeństwie, a zwłaszcza w rodzinie. Istotne są następstwa związane z działaniem organizmu, czyli choroby układu krążenia, pokarmowego, infekcje i nowotwory.

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T17:29:46+01:00
Najbardziej dotkliwym skutkiem choroby jest samobójcza śmierć osoby (aż 25% chorujących). Nieodpowiednio leczona depresja prowadzi do uzależnień, najczęściej od alkoholu, leków uspakajających, nasennych lub przeciwbólowych.Negatywnym skutkiem jest zaburzone funkcjonowanie w społeczeństwie, a zwłaszcza w rodzinie. Istotne są następstwa związane z działaniem organizmu, czyli choroby układu krążenia, pokarmowego, infekcje i nowotwory. Jakie są skutki nie leczenia depresji?
Pociechę stanowi fakt, że z pięciu osób cierpiących na depresję, cztery wyjdą z niej zupełnie bez żadnej pomocy. Trwa to zazwyczaj od czterech do sześciu miesięcy (czasem dłużej). Więc po co zawracać sobie głowę leczeniem?
Mimo iż cztery z pięciu osób wychodzą z depresji samodzielnie, jedna z tych pięciu cierpi nadal nawet po dwóch latach. Jak dotąd jeszcze nie udaje się dokładnie przewidzieć, kto wyjdzie z tego sam, a kto nie. Nawet jeśli choroba depresyjna ustępuje po jakimś czasie, jest to tak przykre doświadczenie, że warto spróbować je skrócić. Ponadto, szansa nawrotu depresji u osób, które przeszły pierwszy epizod jest jedna na dwie. U niektórych osób depresja prowadzi do samobójstwa.
Mamy nadzieję, że niektóre porady w tej ulotce pomogą skrócić okres trwania depresji. Jeśli potrafisz samodzielnie przezwyciężyć depresję, da ci to poczucie spełnienia i wiarę, że gdy znowu ogarnie cię przygnębienie też sobie poradzisz. Jeśli jednak depresja jest poważna lub długotrwała, tracimy zdolność do pracy i cieszenia się życiem.