Odpowiedzi

2010-03-23T18:05:18+01:00
Na początku Robinson nauczył Piętaszka mówić po angielsku żeby jako tako mogli się zrozumieć.
Gdy już mogli gadać, Piętaszek pomagał Robinsonowi w pracy w "gospodarstwie". Zajmował się rolą i polowaniami. Zżyli się ze sobą. Byli sobie wierni, a dla siebie byli jak bracia. Robinson bardzo przeżył śmierć przyjaciela, więc odprawił mu godny pogrzeb.
_______________

To tak w skrócie xd
49 2 49
  • Użytkownik Zadane
2010-03-23T18:08:08+01:00
Ostatni to przerabiałam więc powinno być dobrze:

Piętaszek był dobrze zbudowany, był wysportowany i silny.
Miał silne, proste ramiona i nogi, dużo trenował dniami i nocami aby osiągnąć taki rezultat . Był wysoki i wyglądał na jakieś dwadzieścia sześć lat(jednak nit nie wie dokładnie ile miał lat). ,,Twarz miał dobrotliwą, bez srogości i dzikości w spojrzeniu, a przecie męska i mężna kiedy się uśmiechał, miał w sobie coś z Europejczyka”. Miał długie czarne kręcone włosy, duże oczy koloru zielonego i wysokie czoło bardzo wysokie inny go nawet wyzywali (wielkie czoło on jednak nie lubiał gdy mówiono tak do niego).
........... Robinson uczył Piętaszka mówić po Angielsku, który bardzo szybko się uczył. Oprócz tego uczył go o swojej wierze chrześcijańskiej, próbując mu wszystko wyjaśniać. Piętaszek pomagał Robinsonowi we wszystkich pracach. W ten sposób wynagradzał mu uratowanie życia. Jednak Robinson najbardziej się wzruszył gdy spytał się Piętaszka czy nie chciałby wrócić na swoja wyspę. On odpowiedział, że nigdzie nie wróci bez Robinsona. W ten sposób narodziła się przyjaźń między Robinsonem, a Piętaszkiem. Możemy powiedzieć, że Piętaszek był sługą i przyjacielem Robinsona.
Wspierali sie w tych dobrych i tych złych chwilach.
Każdy na każdego w każdej chwili mógł liczyć.

licze na naj
51 4 51