Witam.
Musze napisać rozprawkę na temat :
1. czy swieta i swiateczne rytualy sa potrzebne?
2. Nie powinno sie klamac, ale czy istnieja sytuacje gdzie klamstwo jest dopuszczalne?
3. dobra komedia uczy, bawi wychowuje
4. gdybym mógł się przeprowadzić to chciałbym mieszkać w...
5. czy zgodzisz się ze stwierdzeniem : gdzie ojczyzna tam chleb ?
6. matki są właśnie po to ... Twoje rozważania
Proszę aby była solidnie napisana. Z góry dziękuje.

1

Odpowiedzi

2010-03-23T18:50:54+01:00
Postaram się odpowiedzieć na pytanie "czy święta i świateczne rytuały są potrzebne?"
Moim 1 argumentem będzie to iż święta to ten jedynym czas, w którym możemy spędzić go z całą rodziną. Święta zbliżają do siebie wszystkich. ponieważ jest to radosny czas. Nie każdy może być w domu na co dzień, ponieważ ciężko pracuje, lecz w święta można spotkać się ze wszystkimi i milo je z nimi spędzić.
Moim 2 argumentem będzie to, ze tradycje świąteczne są bardzo potrzebne, ponieważ przypominają nam o czasach naszych dziadków, którzy tak samo z nich korzystali. Rytuały świąteczne są tak jakby pamiątkami, które dotyczą rodziny świętej.
Moim trzecim argumentem będzie to, że święta są bardzo potrzebne gdyż nie pozwalają nam zapomnieć o Panu Jezusie. Dzięki nim nasza wiara nie wygasa, ponieważ ludzie obchodzący te święta wierzą w Boga i Go czczą.
Myślę, że podane przeze mnie argumenty wystarczą na poparcie mojej tezy, że święta i rytuały świąteczne są nam potrzebne, ponieważ dzięki nim ludzie, chodź w te parę dni nie czują się samotnie, ponieważ są otoczeni rodziną i wiarą w Boga.Aby tyle wymyśliłam..;/