Zadanie 3 strona 41 ,,puls ziemi 3 ''
Oceń przyrodnicze warunki rozwoju rolnictwa na obszarze Kotlin Podkarpackich. Weź pod uwage,m.in. ukształtowanie powierzchni terenu,gleby,temperatura powietrza,opady atmosferyczne i długość okresu wegetacyjnego.

zadanie 4 strona 59
Opisz kosekwencje wydłużania się przecietnej długości życia mieszkańców w Europie przy jednoczesnym ujemnym przyroście naturalnym.

2

Odpowiedzi

2010-03-23T18:41:10+01:00
Zad3
Lata w kotlinach sa bardzo cieple, zimy natomista sa lagodniejsze na wyzynach, dominuja tu gleby bielicowe i brunatne slabej jakoscie wytworzone na piaszczystym podlozu a w dolinach rzecznych wystepuja b. zyzne mady :)

zadanie 4
zminiejszenie sie liczby osob w wieku produkcyjnym
wzrasta zapotrzebowanie na domy starcow
panstwo musi placic wiecej emerytur i rent
4 2 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T18:42:30+01:00
3/41

Lata są bardzo ciepłe,a zimy są łagodniejsze. Okres wegetacyjny trwa ponad 220 dni. Roczna suma opadów przekracza 600mm. Jest to region rolniczy. Dominują tam gleby bielicowe i brunatne słabej jakości, wytworzone na piaszczystym podłożu. A w dolinach rzecznych występują żyzne mady. Kiedyś tereny te były porośnięte puszczą. Myślę, że przyrodnicze warunki rozwoju rolnictwa na obszarze Kotlin Podkarpackich są dosyć dobre.

4/59
Prowadzi to do niekorzystnych zjawisk. Doprowadza taka sytuacja do obniżenia wielkości dochodu narodowego. Wzrastający udział osób w wieku poprodukcyjnym powoduje, że na naszym kontynencie rozwijają się rożnego rodzaju usługi przeznaczone dla osób w podeszłym wieku. W Europie wciąż wzrasta zapotrzebowanie na pensjonaty i domy starców. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się również specjalistyczna opieka medyczna oraz profesjonalna opieka indywidualna. przeznaczona dla osób starszych.
3 4 3