Odpowiedzi

2009-10-28T19:21:19+01:00
Musisz poprostu napisac ci sie działo teraz na swiecie lub polsce polecam wejśc na polsat właczyć telewizor i na telegazete i wpisać 114 i bedzie o świecie pozdrawiam:P
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-28T19:21:29+01:00
Prasówka jest bardzo łatwa, bo tylko ściągnąć informacje z neta;)
np. Masakrowanie niewinnych w "Call of Duty: Modern Warfare 2"
(28-10-2009)
W sieci pojawił się kolejny klip, który być może zdradza elementy fabuły.
Jeszcze nie ucichło echo po odkryciu jednej z rewelacji, jaka czekać nas będzie w „Call of Duty: Modern Warfare 2” - mowa oczywiście o kamerze z perspektywy trzeciej osoby – a już kolejny klip przeniknął do sieci, tym razem dotyczący albo nowego trybu gry, albo fabuły kampanii. Jeśli nie chcesz sobie popsuć zabawy, nie czytaj kolejnych akapitów, ale wszystkich zainteresowanych nowymi wieściami z „CoD: MW2” zapraszamy do lektury.

Wideo przedstawia głównego bohatera, który wespół z innymi członkami drużyny (kierowanymi przez AI) przez kilka minut ściga i zabija nieuzbrojonych cywili na lotnisku. Film jest niezwykle brutalny i krwawy, można wręcz powiedzieć, że twórcy posunęli się za daleko, gdyż to, co przedstawia klip, to istna masakra - i to niezwykle sugestywna. Cywile uciekają w popłochu, trafieni dogorywają, a gracz i jego towarzysze bezlitośnie zabijają kolejnych ludzi. Zazwyczaj w grach tego typu zabicie cywila karane jest przegraną, ewentualnie główny cel misji polega na ochronie niewinnych ludzi. Tutaj natomiast są oni celem, a gra nie ma otoczki czarnego humoru, jaką mogliśmy uświadczyć w serii "Postal". Na razie jednak zarówno Infinity Ward, jak i Activision odmawiają komentarzy w tej sprawie.
Przynajmniej tak u mnie w szkole się robi i nie tylko w mojej;)
miłej prasówki...
a można też wycinać informacje z gazey;)
4 3 4
2009-10-28T19:27:46+01:00
1) Zatrzymano mężczyznę, który ranił policjanta
Prokurator przedstawił w środę mieszkańcowi Nowej Soli (Lubuskie) zarzut usiłowania zabójstwa 24-letniego policjanta. Do przestępstwa doszło z piątku na sobotę na osiedlu XXX-lecia w tym mieście. Policjant nie był wówczas na służbie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.
Prawdopodobnie prokuratura jeszcze w środę wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Więcej informacji o sprawie na razie nie udziela.

Rannego 24-latka znaleziono w samochodzie zaparkowanym niedaleko jego domu. Był nieprzytomny. Szpital zawiadomił policję. Młody człowiek miał kilka ran kłutych klatki piersiowej. Z Nowej Soli mężczyznę przewieziono do szpitala w Zielonej Górze.

Stan rannego policjanta jest ciężki, ale stabilny. Młody mężczyzna przeszedł kilkugodzinną operację. W celach leczniczych został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

24-letni funkcjonariusz feralnej nocy nie był na służbie. St. post. pochodzi z Nowej Soli, pracuje w wydziale konwojowym Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

2)
Matka zostawiła dziecko na komisariacie
41-letnia matka zostawiała swojego rocznego syna na jednym z białostockich komisariatów. Twierdziła, że - z powodu trudnej sytuacji materialnej - nie może mu zapewnić opieki - poinformował w środę Kamil Sorko z zespołu prasowego podlaskiej policji.
Chłopczyk trafi do domu małego dziecka w Białymstoku. Policja skierowała wniosek do sądu rodzinnego o ocenę sytuacji i interpretacji całego zdarzenia pod względem prawnym. Na razie nie podjęła żadnych działań wobec kobiety.

We wtorek po południu matka zostawiła synka w wózku z przedsionku II komisariatu policji w Białymstoku. Zostawiła też kartkę z informacją o sobie, ubranka, pieluszki. Dziecko było czyste i zadbane - podkreśla policja. Kobieta zadzwoniła do policjantów i powiedziała, że nie może się dalej opiekować dzieckiem, bo nie ma pieniędzy nawet na jedzenie dla niego.

Policjanci nie wiedzą, dlaczego zdesperowana matka zdecydowała o pozostawieniu dziecka właśnie na komisariacie policji. Podejrzewają, że być może wiedziała, iż zostanie tam ono objęte opieką.


3) W jednym z gimnazjów znaleziono noworodka
W jednym z gimnazjów na terenie powiatu pyrzyckiego (Zachodniopomorskie) znaleziono noworodka - poinformowano w Zespole Prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Dziecko przebywa obecnie w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwa ustalanie tożsamości matki noworodka oraz okoliczności zdarzenia - informuje policja, która odmawia udzielania szczegółowych informacji w tej sprawie.

4) L.Kaczyński rozmawiał z prezydentem Węgier o szczycie UE
Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z prezydentem Węgier Laszlo Solyomem o zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.
Jak zaznaczył, rozmowę telefoniczną zainicjował prezydent Węgier. Chodziło o konsultacje przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem UE, na który wybiera się polski prezydent.

Jak mówił Handzlik, prezydenci omówili proces wchodzenia w życie Traktatu Lizbońskiego oraz zmiany instytucjonalne, jakie nastąpią w UE w związku z traktatem.

Rozmawiali także o nominacjach na najwyższe stanowiska w UE i o powstaniu nowej służby dyplomatycznej. Jak zaznaczył Handzlik, prezydenci nie mówili o konkretnych nazwiskach, ale raczej o tym, aby nowi członkowie Unii z Europy Środkowo-Wschodniej byli dobrze reprezentowani.

Węgry na szczycie będzie reprezentował premier.

Do wejścia w życie Traktatu z Lizbony brakuje jeszcze podpisu prezydenta Czech Vaclava Klausa. We wtorek czeski Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał pozew ws. zgodności traktatu z czeskim ustrojem konstytucyjnym; trybunał odroczył posiedzenie do 3 listopada, kiedy to zapewne ogłosi orzeczenie. Aby reforma UE mogła wejść w życie od 2010 roku, do grudnia musi się zakończyć procedura ratyfikacji przez wszystkie kraje Unii.