Odpowiedzi

2010-03-23T19:55:36+01:00
Każdy człowiek jest grzeszny, dlatego Pan Bóg dał mu sakrament pokuty, aby nie oddalał się od Niego.Wręcz przeciwnie, aby się nawracał i dążył do świętości. Każdy z nas może przyjąć ten sakrament. Wystarczy wzbudzić w sobie żal za grzechy i szczerze wyznać swoje przewinienia. Później stajemy się na nowo dziećmi Bożymi.
Jezus mówił "Kto spożywa moje ciało i pije moją krew ma życie wieczne". Dlatego my na każdej mszy mamy szanse, Spożyć Jego ciało w postaci opłatka.
8 3 8
2010-03-23T20:03:18+01:00
Sakrament pokuty i pojednania jest jednym z najważniejszych sakramentów który przykładny chrześcijanin powinien przestrzegać.Z sakramentem tym mamy do czynienia niemalże przez całe swoje życie. Przystępując do sakramentu pokuty otrzymujemy łaskę od Boga za pośrednictwem kapłana ,który odpuszcza nam grzechy . Sakrament pokuty i pojednania ma za zadanie ułatwić nam przejście do nieba po śmierci a w konsekwencji tego krótsze odpokutowywanie win po śmierci .Jednak patrząc z perspektywy czasu ludzie w dzisiejszych czasach nie przywiązują wielkiej wagi to tego sakramentu .Pomimo tak licznych łask które daje ten sakrament ludzie niestety nie zbliżają się do Boga .Księża którzy próbują walczyć ze światem który jest coraz bardziej niebezpieczny , zdają sobie sprawę iż sprawy religijne odstawiane są na dalszy tor .Aby temu zaradzić muszą dotrzeć do małych grup które przekonają swych rówieśników o lepszej stronie świata -o Bogu ,zarówno oni sami biorą czynny udział w przekazywaniu ważniejszych wartości, dotyczących religii.Pragną oni podkreślić iż to co dzieje się za życia to tylko mały epizod lecz bardzo ważny ,gdyż potem wpływa na życie w wieczności . Zatem reasumując ,sakrament pokuty i pojednania w dzisiejszym świecie nie odgrywa tak dużego znaczenia jak kiedyś ludzie mają wiele ważniejszych spraw (ich zdaniem) które nie pozwalają im pójść do spowiedzi, kościoła itp. Zapominają że to Bóg im daje i odbiera życie .Dlatego warto chodzić do sakramentu pokuty gdyż tylko wtedy będziemy mogli sobie umilić życie po śmierci...... Mam nadzieje że tyle wystarczy.Pisałam to z głowy więc może być troszkę błędów....Mam nadzieje że pomogłam :)
10 4 10