1. Jaki jest nastrój przeczytanego fragmentu? Wskaż zwroty i wyrażenia, które wpływają na taki odbiór tekstu. TEKST PT. "Julia sama w grobowej krypcie" William Szekspir.

2. Oceń postępowanie Julii. Jakie uczucia wzbudza w Tobie bohaterka? Uzasadnij swoją odpowiedź. TEKST PT. "Julia sama w grobowej krypcie" William Szekspir.

3. Odwołując się do fagmentu powieści Irvinga Stone'a, odpowiedz, jaką wartość mają teksty przedstawiające znanych ludzi z dawnych epok. TEKST PT. "Leonardo da Vinci w oczach Michała Anioła" Irving Stone.

4. Co - Twoim zdaniem - składa się na radość życia? Przygotuj mapę myśli zapisując odpowiednie skojarzenia. TEKST PT. "Żyje się tylko dziś" Astrid Lindgren

5. Dlaczego i w jaki sposób tekst "Żyje się tylko dziś" Astrid Lindgren nawiązuje do renesansu? I czy tylko do tej epoki?BARDZO PROSZĘ O POMOC!
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ;]] ;***

1

Odpowiedzi

2010-03-23T20:32:18+01:00
1.
Nastrój przeczytanego fragmentu jest smutny, ponieważ jULIA MÓWI O GROBOWCACH, SZKIELETACH I DUCHACH świadczą o tym zwroty i wyrażenia np. "przecież w tej krypcie mogę się udusić", znajdzie mnie martwą ". " czyż sama wizja śmierci, noci groza


dalej to już nie wiem xDe. ;P
32 3 32