Odpowiedzi

2010-03-23T20:33:02+01:00
Lektury to nieodzowny element naszej edukacji. Wiele książek jest uważanych za nudne i powierzchowne,lecz to mało trafne stwierdzenie. Pragnę przedstawić książkę pt."W pustyni i w puszczy" H.Sienkiewicza jako książkę godną zapamiętania.
Jest to bardzo ciekawa lektura. Większość zniechęca jej obszerność ,natomiast jest w niej zawarte prawdziwe życie i uczucia , które warto wpoić w pamięć. Fakt iż bohaterowie byli w naszym wieku bardzo działa na naszą wyobraźnie.Ta cecha jest wpisana w naszą egzystencje życia i potrzebna nam do dalszego działania w swerze nauki. Autor zawarł ciekawe wątki i sytuacje. Z jednej strony mamy chwile grozy ale humor przywracają nam zabawne sytuacje.Większość uważa,że opisy przyrody zawarte w książce są nudne i banalne,natomiast oddają charakter miejsca i są niezbędnym elementem. Ideą tej książki jest również sam autor. Wybitny pisarz i autor wielu powieści godnych opracowania. Bohaterowie,miejsca,sytuacje,wątki to wszystko przybliża nas do poznania dzieła i zapewnienia lepsze zrozumienie lektury zarówno nam jak i naszym przodkom.
Każda chwila z ta książka w ręce przypomina mi opowieści starszych ludzi ,którzy opowiadali jak to było kiedy porywano ludzi dla okupu. Ta książka obrazuje miłość,cierpienie,opiekę. Pomaga nam pamiętać o innych i o ich potrzebach.Uczy nas lepszego patrzenia na życie a przy tym dostrzegania lepszego siebie. Uważam ze książka pt."W pustyni i w puszczy" jest godna zapamiętania.Mam nadzieje ze dzięki moim argumentom zgodzi się ze mną każdy. Zachęcam do przeczytania tej książki.
3 5 3