Odpowiedzi

2010-03-23T21:00:25+01:00

25.05.2010r,
Kraków
Drogi Tomku!
Po przyjeździe do domu byłem bardzo oczarowany Twoim miastem i jego okolicą. Zdjęcia, które tam zrobiłem wyszły świetnie. Wyśle Ci je w najbliższym czasie. Chciałem Ci jeszce raz podziękować za zaproszenie. Świetnie się bawiłem. Chciałbym teraz Ciebie zaprosić do mojego rodzinnego miasta.
W Kraokowie jest wiele niesamowitych miejsc. Słynnych na całym świecie i bardzo pięknych.Jest również wiele atrakcji turystycznych takich jak koncerty i różne pokazy, które odbywaja się na rynku głównym. Jest tu najsłynniejszy smok wawelski, który słynie z bezwzględności. Smok ten jest związany z legendą, która Ci opowiem jak się spotkamy. Można u mnie zobaczyć piękny kościół mariacki. Jest to wielka gotycka budowla. Zbudowana jest z cegły. Ma dwie wieżę jedna jest krótsza, a druga dłuższa. Dłuższa jest zwana hejnalicą, ponieważ o pełnych godzinach jest z niej grany hejnał. Liczy ona 82 metry. Na niej jest osadzony hełm, który składa się z osmiobocznej zaostrzonej iglicy. Kościół ten sprawia olbrzymie wrażenie. Równie cudownym miejscem są sukiennice, które służyły w dawnych czasach do sprzedawania sukna. Teraz można tylko kupić pamiątki.
Resztę zobaczysz jak przyjedziesz do mnie. Opowiem Ci o wszystkim i oprowadzę po Krakowie. Uwierz mi jest co oglądać. Pozdrawiam.
Jan Kowalski
5 4 5
2010-03-23T21:01:13+01:00
Drogi kolego.!
Serdecznie zapraszam Cie do zwiedzania Polski. !
jednym z wielu cudownych miast w Polsce jest Kraków.!
możesz zwiedzić tutaj : Wawel, zobaczyć Smoka Wawelskiego, i zobaczyć cudowną Wisłę.!
Wawel to stary zamek , w którym mieszkali królowie, mozesz go zwiedzic od dtóp do głow.!
jest naprwdę cudowny.!
Zaparaszm ...
3 5 3
2010-03-23T21:01:32+01:00
Kochany Piotrze!
Na początku mojego listu chciałabym cię serdecznie pozdrowić. Co u ciebie słychać? Bo u mnie wszystko w jak najlpeszym porządku.
Piszę po to by zachęcic cię do odwiedzenia mojego kraju. Jest on wprawdzie bardzo mały lecz posiada piękną historię oraz wiele różnych ciekawych zabytków, obiektów. Chciałabym zebyś razem ze mną pojechał do Wrocławia. To piękne i duże miasto połozone w malowniczej czesci województwa Dolnośląskiego. Przepłwa przez nie rzeka Odra. Jest on jednym z najstarszych miast Polski. Nazwane jest maistem krasnolódków których figurki umieszczane są na rynku wrocławskim oraz na ulicach. Ciekawymi atrakcjami są: Ogród japoński , multimedialna fontanna ponorama racławicka lecz chciałabym sie bardziej skupić na Rynku Wrocławskim. Był on kiedyś sredniowiecznym placem targowym , dziś jest centralną czescią pieszą wrocławia. Jest jednym z najwiekszych rynków Europy. Otaczają go ozdobne kolorowe kamienice pochodzące z roznych epok historycznych. jego centralną czescią jest ratusz i plac solny oraz plac koscioła sw. Elzbiety. Ciekwaym obiektem na rynku jest takze przepiękna , duza fontanna oraz pomik Aleksandra Fredry.
bardzo zachęcam cie do zwiedzenia i przybycia do Polski. Ma ona nietylko wspaniałe zabytki ale też fantastycznych i miłych ludzi pomagających wszystkim w potrzebie. Jeszcze raz pozrawiam cie gorąco i czekam na twoją wizytę.
Agnieszka
5 4 5