Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-23T20:52:08+01:00
1. Kościół pomaga mi formować sumienie, dzięki Pismu Świętemu, oraz jego ewangelii, gdzie jest opisane dużo nauk, uczących jak żyć poprawnie i z wiarą Kościoła, oraz dzięki takim ludziom jak Jan Paweł II, który jest najlepszym przykładem
2. Człowiek chcący przystąpić do sakramentu pokuty musi szczerze żałować za swoje grzechy, zrobić rachunek sumienia, szczerze wyspowiadać się za swoje grzechy oraz obiecać przed Panem Najwyższym szczerą obietnicę poprawy. Kiedy człowiek spełni warunki sakramentu pokuty, dostaje rozgrzeszenie, lecz musi ściśle spełnić te warunki.

Pozdrawiam =) (nie wiem czy ten 2 pkt jest dobrze, ale chyba) ;)
4 3 4
2010-03-23T20:52:35+01:00
1. Gdy chodzimy do kościoła i np. słuchami ewangelii dowiadujemy się jakich wielkich rzeczy dokonał Pan Jezus dla nas, aby nas zbawić. My powinniśmy być mu oddani, wierzyć w niego. Gdy nie będziemy grzeszyć Bóg będzie z nas zadowolony :) nie będziemy mieli ciężkich lub lekkich grzechów na sumieniu.
2. Kapłan daje nam rozgrzeszenie i jednocześnie prosi nas o poprawę, abyśmy nie grzeszyli. Formuła rozgrzeszenia - to najważniejsze słowa jakie spowiednik mówi podczas spowiedzi.

Naj ? ;)
1 5 1