Odpowiedzi

2010-03-23T20:54:21+01:00
In my dream the biggest dream is to .. pink room with pink windows and everything pink. I once dreamed of a blue room. But I know that pink is the most precious. I dream of this room. It is now my biggest dream. After spełaniją dreams come true?. Can I also come true?.


krotko bo nie wiem jak sorrka xD
1 5 1
2010-03-23T20:59:41+01:00
He is my greatest dream to become such a volleyball player as Agata Mróz. She was a wonderful volleyball player. After her death I saw how many a life is worth and to start sharply training the fact that I must in order to occur for the peak. For her the death motivated me. She was young, beautiful and she had the wonderful family. I am devoting every moment to practices the same as she. I am pouring much sweat out sometimes even of blood and tears. I love to play volleyball. It is wonderful sport. I would like to play in the national team the same as Agata. I would not have to win against my team. It would be enough me to play and people and the family could see how they will make my dreams come true. I would like so that they support me and they comforted breakdowns in moments. Even though the life is getting us down it isn't worthwhile giving dreams up. It is necessary in not firmly to believe and to aspire to them, and will certainly come true. It is one of my most secret dreams.

Moim największym marzeniem jest zostać siatkarką taką jak Agata Mróz. Była ona wspaniałą siatkarką. Po jej śmierci zobaczyłam ile warte jest życie oraz to, że muszę zacząć ostro trenować żeby zajść na szczyt. Jej śmierć mnie zmotywowała. Była młoda,piękna i miała wspaniałą rodzinę. Każdą chwilę poświęcam treningom tak samo jak ona. Wylewam dużo potu czasem nawet krwi i łez. Kocham grać w siatkówkę. To wspaniały sport. Chciałabym grać w kadrze narodowej tak jak Agata. Nie musiałabym wygrać z moją drużyną. Wystarczyłoby żebym zagrała a ludzie i rodzina widziała jak moje marzenie się spełnia. Chciałabym aby mnie wspierali i pocieszali w chwilach załamania. Chociaż życie nas dołuje to nie warto rezygnować z marzeń. Trzeba w nie mocno wierzyć i dążyć do nich, a na pewno się spełnią. To jest jedno z moich najskrytszych marzeń.
1 1 1