Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T07:16:34+01:00
Zbliżają się wybory na burmistrza mojego miasta. Ostatnio czytałem „ Don Kichota” Miguela Cervantesa . Zastanawiałem się kogo spośród dwóch głównych bohaterów wybrałbym na burmistrza, gdyby kandydowali. Don Kichota, czy Sanczo Pansę.
Doszedłem do wniosku, że to Don Kichot, a nie Sanczo Pansa powinien zostać burmistrzem mojego miasta.
Przede wszystkim Alons Kiczano- bo takie jest jego prawdziwe imię przestrzega kodeksu rycerskiego. Jest bardzo uczciwy i z pewnością nie dopuściłby do szerzenia się bezprawia w mieście. Świadczy o tym chociażby fakt, ze nigdy nie pozwalał swojemu giermkowi pomagać mu w walce, gdyż według zasad rycerskich byłoby to nieuczciwe.
Poza tym bez względu na to z jak silnym, a często potężniejszym od niego przeciwnikiem musiał się mierzyć, zawsze podejmował walkę. To z powieści Cervantesa pochodzi przysłowiowa „walka z wiatrakami”. Odwaga jest bardzo ważną cechą na stanowisku burmistrza. Często słyszy się przecież, ze władze miasta ulegają presji, gdy są zastraszane np. przez mafię. Don Kichot na pewno by do czegoś podobnego nie dopuścił.
Dzięki Don Kichotowi poprawiłyby się również warunki bytowe ludzi biednych. Nasz „błędny rycerz” zawsze wstawiał się za słabszymi. Wyznawał zasadę, że: „ Naszym powołaniem jest nieść pomoc uciśnionym”
Ostatnim argumentem przemawiającym za wybraniem na burmistrza Alonsa Kiczano jest jego bogata wyobraźnia i skłonność do marzycielstwa. Myślę, że uczyniłby moje miasto piękniejszym, a także urozmaiciłby życie mieszkańców.
Sanczo Pansa jest przeciwieństwem Don Kichota. To tchórz, który unika sytuacji mogących mu zagrozić, a nam potrzebny jest człowiek, który podejmowałby ryzyko w imię wyższych wartości i dobra obywateli.
Giermek rycerza z La Manczy odznacza się przebiegłością, co również przeczy słuszności wyboru go na burmistrza. Prawdopodobnie dla własnych korzyści gotów byłby poświecić dobro publiczne.
Oczywiście za jego kandydaturą przemawia to, ze jest realista i twardo stąpa po ziemi, ale takich ludzi na stanowisku burmistrza, czy prezydenta mamy wielu i obywatelom nie wychodzi to na dobre. Dla takich ludzi liczy się jedynie własny interes. Wiedzą, że życie jest brutalne, dlatego wykorzystują korzyści płynące z obejmowanego stanowiska.
Uważam, że mój wybór jest słuszny. Wierzę, że to właśnie idealistów takich jak Don Kichot, który kieruje się w postępowaniu wzniosłymi zasadami potrzebuje moje miasto.
Przeczytaj zdanie od jak Don Kichot, który kieruje się w postępowaniu wzniosłymi zasadami potrzebuje moje miasto.


Proszę ;]] liczę na naj .
4 4 4