Prosze o poprawienie wszystkich błedów<akapitów,przecinków,kropek-jakich kolwiek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz przerobienie jeśłi coś jest nie tak -Bardzo Proszę>>

Utwór Stefana Żeromskiego pt Siłaczka opowiada o losach dwojga młodych ludzi. Pawła Obareckiego i Stanisławy Bozowskiej. Chociaż żyli oni w podobnych warunkach, w zmaganiach z życiem wygrało tylko jedno z nich.Według mnie była to Stanisława co spróbuję udowodnić to w dalszej cześci mojej rozprawki.
Moim zdaniem Paweł Obarecki poniósł moralną klęske.Był przyjacielem Stasi z dawnych lat.On tak samo jak Stasia przybył do Obrzydłówka chciał pomagać ludziom potrzubującym tej pomocy.Obarecki był lekarzem i na początku poświęcał dużo zaangażowania w swoją prace.Lecz po kilku latach swojej działaności zmienił się pod wpływem miejscowej władzy która zmusiła go do porzucenia swojej postawy, poprzez szkalowanie i wybijanie szyb w jego domu.MOże gdyby w jakiś sposób postawił się odniósł by zwycięstwo .Bo przecież gdy przybył do Obrzydłowka był to człowiek pełen zapału i odznaczał się ogromnym poświęceniem wobec niewykształconych mieszkańców Obrzydłówka.Oprócz tego praca Pawła nie przynosiła efektów . ludzie nie stosowali się do wpajanego im przez młodego lekarza zdrowego i higienicznego trybu życia. Brak silnej woli, słomiany zapał, a także brak przyjaciół i podstawowych środków do życia to kolejne przyczyny niepowodzeń Pawła. Odczuwał on wprawdzie wyrzuty sumienia, miał poczucie, że jego życie nie ułożyło się tak, jak to zaplanował, nie robił jednak nic, aby wrócić do swych młodzieńczych ideałów.

Po pierwsze, Stasia rzuciła wielkie miasto i przyjaciół, i wyjechała na wieś. Pełniła rolę wiejskiego nauczyciela,nauczała biedne dzieci w małej wiosce. Zamiast osobistej wygody, postawiła na rozpowszechnianie oświaty na wsi. Pozostała wierna swoim ideałom i nie porzuciła ich nawet wtedy, gdy przyszło jej cierpieć głód i biedę. Była doskonałym przykładem osoby, która ceni życie innych ludzi bardziej niż własne. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka Stasia nie wydawała się być osobą silną fizycznie, jednak to siła jej ducha i to, co zrobiła przez zachorowaniem ?Napisała ksiązke pod tytułem fizyka dla ludu.
rezygnacja z własnych marzeń i oddanie się ubogim, uczyniło z niej tytułową Siłaczkę.Napisała ksiązke pod tytułem fizyka dla ludu.Po drugie- ucząc tych wszystkich rzeczy zwalczała w wiejskich ludziach zacofanie. Warto zwrócić uwagę na to, że do końca swojego życia poszerzała swoją wiedzę. Dzięki cechom jakie posiadała, np. cierpliwość, siła i serce do pracy ludzi stała się symbolem ludzkiej dobroci.Tym własnie sposobem odegnała od siebie wszelkie pokusy, jakich nie uniknął Paweł Obarecki. Nie był on na tyle silny, by dzielić się własnymi zainteresowaniami, budować na nich swoje szczęście i szacunek innych ludzi. Łatwiej było mu dostosować się do wygodnego życia jakie prowadził.Została pozytywnie zapamiętana przez ludzi i odniosła zwyciestwo w swoim życiu.

Podsumowując, myślę że to Stanisława Bozowska wygrała w zmaganiach z życiem. Mało jest ludzi prawych, wytrwałych, których nie da się złamać groźbą czy obietnicą zysku. Obrzydłowska władza zmusiła go do zmiany poglądów, podczas gdy Stasia umarła wierna swoim ideałom i pasjom. To właśnie motywacja, silna wola i wiara w słuszność swoich działań, które charakteryzowały Stasię, pozwoliły jej na zwycięstwo z życiem, które przecież nie szczędziło jej trosk. Pawłowi Obareckiemu nie udało się przetrwać ciężkiej próby, jakiej poddał go los.

2

Odpowiedzi

2010-03-23T21:33:01+01:00
Utwór Stefana Żeromskiego pt. Siłaczka opowiada o losach dwojga młodych ludzi: Pawła Obareckiego i Stanisławy Bozowskiej. Chociaż żyli oni w podobnych warunkach, w zmaganiach z życiem wygrało tylko jedno z nich.Według mnie była to Stanisława co spróbuję udowodnić w dalszej cześci mojej rozprawki.
Moim zdaniem Paweł Obarecki poniósł moralną klęske.Był przyjacielem Stasi z dawnych lat.On tak samo jak Stasia przybył do Obrzydłówka chciał pomagać ludziom potrzebującym tej pomocy.Obarecki był lekarzem i na początku poświęcał dużo zaangażowania w swoją prace.Lecz po kilku latach swojej działalności zmienił się pod wpływem miejscowej władzy, która zmusiła go do porzucenia swojej postawy, poprzez szkalowanie i wybijanie szyb w jego domu. Może, gdyby w jakiś sposób postawił się odniósł by zwycięstwo .Bo przecież gdy przybył do Obrzydłowka był to człowiek pełen zapału i odznaczał się ogromnym poświęceniem wobec niewykształconych mieszkańców Obrzydłówka.Oprócz tego praca Pawła nie przynosiła efektów .Ludzie nie stosowali się do wpajanego im przez młodego lekarza zdrowego i higienicznego trybu życia. Brak silnej woli, słomiany zapał, a także brak przyjaciół i podstawowych środków do życia to kolejne przyczyny niepowodzeń Pawła. Odczuwał on wprawdzie wyrzuty sumienia, miał poczucie, że jego życie nie ułożyło się tak, jak to zaplanował, nie robił jednak nic, aby wrócić do swych młodzieńczych ideałów.

Po pierwsze, Stasia rzuciła wielkie miasto i przyjaciół by wyjechac na wieś. Pełniła rolę wiejskiego nauczyciela,nauczała biedne dzieci w małej wiosce. Zamiast osobistej wygody, postawiła na rozpowszechnianie oświaty na wsi. Pozostała wierna swoim ideałom i nie porzuciła ich nawet wtedy, gdy przyszło jej cierpieć głód i biedę. Była doskonałym przykładem osoby, która ceni życie innych ludzi bardziej niż własne. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka Stasia nie wydawała się być osobą silną fizycznie, jednak to siła jej ducha i to, co zrobiła przez zachorowaniem ?Napisała ksiązke pod tytułem fizyka dla ludu.
rezygnacja z własnych marzeń i oddanie się ubogim, uczyniło z niej tytułową Siłaczkę.Napisała ksiązke pod tytułem fizyka dla ludu.Po drugie- ucząc tych wszystkich rzeczy zwalczała w wiejskich ludziach zacofanie. Warto zwrócić uwagę na to, że do końca swojego życia poszerzała swoją wiedzę. Dzięki cechom jakie posiadała, np. cierpliwość, siła i serce do pracy ludzi stała się symbolem ludzkiej dobroci.Tym właśnie sposobem odegnała od siebie wszelkie pokusy, jakich nie uniknął Paweł Obarecki. Nie był on na tyle silny, by dzielić się własnymi zainteresowaniami, budować na nich swoje szczęście i szacunek innych ludzi. Łatwiej było mu dostosować się do wygodnego życia, jakie prowadził.Została pozytywnie zapamiętana przez ludzi i odniosła zwycięstwo w swoim życiu.

Podsumowując, myślę że to Stanisława Bozowska wygrała w zmaganiach z życiem. Mało jest ludzi prawych, wytrwałych, których nie da się złamać groźbą czy obietnicą zysku. Obrzydłowska władza zmusiła go do zmiany poglądów, podczas gdy Stasia umarła wierna swoim ideałom i pasjom. To właśnie motywacja, silna wola i wiara w słuszność swoich działań, które charakteryzowały Stasię, pozwoliły jej na zwycięstwo z życiem, które przecież nie szczędziło jej trosk. Pawłowi Obareckiemu nie udało się przetrwać ciężkiej próby, jakiej poddał go los.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T21:50:40+01:00
Utwór Stefana Żeromskiego pt. "Siłaczka" opowiada o losach dwojga młodych ludzi, Pawła Obareckiego i Stanisławy Bozowskiej. Chociaż żyli oni w podobnych warunkach, w zmaganiach z życiem wygrało tylko jedno z nich.Według mnie była to Stanisława, co spróbuję udowodnić w dalszej cześci mojej rozprawki.

Paweł Obarecki poniósł moralną klęske. Był przyjacielem Stasi od wielu lat. Tak samo jak Stasia przybył do Obrzydłówka chciał pomagać ludziom, którzy potrzubowali jego pomocy. Obarecki był lekarzem i na początku był bardzo silnie zaangażowany w swoją prace. Zmienił się pod wpływem miejscowej władzy, która zmusiła go do porzucenia dotychczasowej postawy, poprzez szkalowanie i wybijanie szyb w oknach jego domu. Może gdyby postarał się stawić im opór, odniósłby zwycięstwo. Gdy przybył do Obrzydłówka był człowiekiem pełnym zapału, odznaczał się ogromnym poświęceniem wobec niewykształconych mieszkańców miejscowości.Oprócz tego praca Pawła nie przynosiła efektów. Ludzie nie stosowali się do wpajanego im przez młodego lekarza zdrowego i higienicznego trybu życia. Brak silnej woli, słomiany zapał, a także brak przyjaciół i podstawowych środków do życia to kolejne przyczyny niepowodzeń Pawła. Odczuwał wprawdzie wyrzuty sumienia, miał poczucie, że jego życie nie ułożyło się tak, jak to zaplanował. Nie robił jednak nic, aby wrócić do swych młodzieńczych ideałów.
Stasia rzuciła wielkie miasto i przyjaciół i wyjechała na wieś. Pełniła rolę wiejskiego nauczyciela. Zamiast osobistej wygody, postawiła na rozpowszechnianie oświaty na wsi. Pozostała wierna swoim ideałom i nie porzuciła ich nawet wtedy, gdy przyszło jej cierpieć głód i biedę. Była doskonałym przykładem osoby, która ceni życie innych bardziej niż własne. Stasia nie była silna fizycznie, jednak to siła jej psychiki, jej poświęcenie i oddanie sprawiło, że była tytułową Siłaczką. Napisała ksiązke pt. "Fizyka dla ludu". Ucząc wiejskich ludzi, przyczyniała się do ograniczenia ich zacofania. Warto zwrócić uwagę na to, że do końca swojego życia poszerzała swoją wiedzę. Dzięki cechom jakie posiadała, m.in. cierpliwości, sile psychiki i dobremu sercu, stała się symbolem ludzkiej dobroci.Tym własnie sposobem odegnała od siebie wszelkie pokusy, jakich nie uniknął Paweł Obarecki. Nie był on na tyle silny, by dzielić się własnymi zainteresowaniami, budować na nich swoje szczęście i szacunek innych ludzi. Łatwiej było mu dostosować się do wygodnego życia jakie prowadził.Bozowska została zapamiętana przez ludzi dzięki temu co dokonała. Odniosła zwyciestwo w swoim życiu.

Podsumowując, myślę że to Stanisława Bozowska wygrała w zmaganiach z życiem. Mało jest ludzi prawych, wytrwałych, których nie da się złamać groźbą czy obietnicą zysku. Obrzydłowska władza zmusiła Obareckiego do zmiany poglądów, podczas gdy Stasia umarła wierna swoim ideałom i pasjom. To właśnie motywacja, silna wola i wiara w słuszność jej działań, pozwoliły jej na zwycięstwo w życiu, które przecież nie szczędziło jej trosk. Pawłowi Obareckiemu nie udało się przetrwać ciężkiej próby, jakiej poddał go los. Stanisława Bozowska jest doskonałym przykładem dla każdego z nas. Jej postwa uczy jak nie poddawać się presji ludzi naookoło i uparcie dążyć do zrealizowania własnych ideałów.Na przyszłość: plan rozprawki
I. wstęp
--> wprowadzenie do tezy
--> teza
II. rozwinięcie
--> argument 1
--> argument 2
(^^ w jednym akapicie)
III. zakończenie
-->podsumowanie argumentów
--> wniosek (jakaś sentencja czy zasada moralna.

Ogólnie niezła praca, pozdrawiam serdecznie ;)
1 5 1