Bardzo proszę o przetłumaczenie tych zdań na angielski:

Trzy lata temu spadłam ze schodów. Jak się okazało w szpitalu złamałam nogę. Bardzo nudziło mi się w szpitalu, ale na szczęście moi przyjaciele często mnie odwiedzali. Przez tydzień nie mogłam wstawać z łóżka, więc moim głównym zajęciem było czytanie książki lub gra "MONOPOL" z przyjaciółmi. Niestety od tego czasu nie mogę biegać ani uprawiać żadnego sportu. Czasami również muszę jeździć do szpitala na kontrolę i różne badania.

2

Odpowiedzi

2010-03-23T21:47:01+01:00
Three years ago, fell from the stairs. As it turned out I broke my leg in hospital, but fortunately my friends visited me often. For a week I could not get out of bed, so my main job was to read a book or play "monopoly" with friends. Unfortunately, since I can not run or practice any sport. Sometimes I also ride to the hospital to control and various studies.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T21:47:55+01:00
Three years ago, fell from the stairs. As it turned out the hospital I broke my leg. It bored me to the hospital, but fortunately my friends often I visited. For a week I could not get out of bed, so my main job was to read a book or play "monopoly" with friends. Unfortunately, since I can not run or practice any sport. Sometimes also I have to go to hospital for checks and various tests.