Mam za zadanie uzasadnienie wybranego tematu. Dlaczego został wybrany i co o tym sądze.Z góry dzięki za odpowiedzi.


Są wyniki sekcji zwłok chłopca znalezionego w stawie

Uraz jamy brzusznej to przypuszczalna przyczyna śmierci trzyletniego chłopczyka znalezionego w stawie hodowlanym na peryferiach Cieszyna - wynika z przeprowadzonej we wtorek sekcji zwłok.
Nadal nie udało się ustalić tożsamości dziecka, policja ma wkrótce opublikować jego zdjęcia.
Leżące w stawie zwłoki dziecka zauważyli w piątek po południu dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Powiadomili rodziców, a ci - policję. Policjanci i strażacy wyciągnęli ciało. Już pierwsze oględziny wskazywały na to, że nie było tam zbyt długo.

Zgon nie był natychmiastowy

O wynikach przeprowadzonej we wtorek sekcji zwłok dziecka poinformowała Małgorzata Borkowska z prokuratury w Bielsku-Białej. "Według wstępnej opinii przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej spowodowany pęknięciem jelita cienkiego, skutkiem czego nastąpiło zapalenie otrzewnej" - powiedziała PAP prok. Borkowska.W opinii biegłych zgon dziecka nie był natychmiastowy. Od czasu zgonu do znalezienia zwłok upłynęło kilka dni. Prokurator Borkowska zaznaczyła, że to wstępne ustalenia. Ostateczne będą możliwe po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Prokurator zaznaczyła, że powstały uraz może być przyczyną uderzenia przez kogoś lub uderzenia się samego chłopczyka. Dokładny mechanizm powstania obrażeń być może uda się ustalić w czasie dodatkowych badań. W badaniach radiologicznych zostanie ustalony dokładny wiek chłopca. Dzisiaj jego wiek ocenia się na 3-4 lata.

Dziecko już nie żyło

Wszystko wskazuje na to, że dziecko już nie żyło, kiedy ktoś wrzucił je do stawu. Oględziny wykazały, że chłopczyk miał zaczerwienienia na czole i policzku oraz otarcia naskórka na kolanie. Te obrażenia powstały już po jego śmierci.

Policja prowadzi intensywne śledztwo, którego głównym celem jest teraz ustalenie tożsamości dziecka. Policjanci porozumieli się z kolegami z Czech i Słowacji. Śledczy liczą, że przełom przyniesie opublikowanie zdjęcia chłopczyka w kraju i za granicą.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T11:26:12+01:00
Jest to dla mnie temata bardzo wazny poruszo nny ! ponieważ mały chłopiec majacy zaledwie całe zycie przed sobą . powiem krtotko gdyby