Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T09:45:38+01:00
Przykłady rycerzy Polskich - Zbyszko z Bogdańca, Maćko z Bogdańca, Powała z Taczewa, Jurand ze Spychowa, Zawisza Czarny z Garbowa, Mikołaj z Długolasu... .
Przykłady rycerzy Zakonu - Zygfryd de Lowe, Ulryk von jungingen, Rotgier, Danwelt, Konrad, Rycerz z Londyny, (gość zakonu)
Rycerze Polscy prezentowani są silni, postawni, odważni, przywdziewają bogate stroje podczas uroczystości, budząc podziw. Jurand ze Spychowa to postać tragiczna, w której oprócz męstwa, waleczności jest także szlachetność i wielkoduszność.
Zbyszko z Bogdańca to silny, doskonale władający mieczem i toporem młody rycerz, bardzo szanował swego stryja Maćka. Opiekował się nim w czasie choroby. Zbyszko z jednej strony miał charakter gwałtowny i porywczy (Napada na Lichtensteina)
a z drugiej strony jest opiekuńczy wobec Danusi i stryja. Więc wygląd polskich rycerzy jest pozytywny.
Rycerze Zakonni- napadają na ludność mieszkającą przy granicy, przejmując dobytek, palą wsie, porywają ludzi. Na zajętych przez siebie ziemiach nakładają na ludzi wysokie podatki, uciskając poddanych. Nie zważają na to czy chłopi będą mieli co jeść. Wykorzystują przewagę siły, nie mają względów dla słabszych.
Okrutni (drwią z nieszczęścia Juranda) Podstępni, przebiegli, knują intrygi, przedstawiają prawdziwą pobożność a napadają na chrześcijaninów. Niektóre postacie jednak odbiegają od przedstawionych wyżej wzorców. Konrad Von Jungingen mistrz Krzyżacki postępuje w sposób szlachetny - zwraca Zbyszkowi Maćka. Chce utrzymać pokój.