Odpowiedzi

2010-03-24T08:00:45+01:00
Większa częśc ludzi wolny czas spędza na tapczanie przed telewizorem, bądź komputerem. Ale są różne inne sposoby spędzania wolnego czasu.
Zmiast wpatrywania się w ekran poczytajmy ksiązkę. Porozmawiajmy z bliskimi, wspólnie z nimi pooglądajmy zdjęcia rodzinne, posłuchajmy ich opowieści o latach swojej młodości. Może zaprzyjaźnijmy się z kimś na kogo wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Pójdzmy z nimi na spacer, do kina. Zadzwońmy do dawno zapomnianych przyjaciół z wakacji. Może zaoferujmy się jako wolontariusz i pomóżmy komuś kto tej pomocy potrzebuje. Pójdzmy do najbliższego schroniska by pomóc zajmowa się zwierzętami. Albo jeśli mamy swoje własne poświęcmy mu więcej czasu, a nie tak jak zawsze- odtrącanie nogą. W wolnym czasie możemy rozwijac swoje pasje, zainteresowania. Zapiszmy się na sks, a nuż jesteśmy jak ten nieoszlifowany diament?? Pograjmy w szachy lub warcaby, co baaardzo rozwija.
Czas wolny z jednej strony to dobra rzecz , dzięki niemu możemy pozwolić sobie na odrobinę relaksu , jakiego na co dzień nie zaznajemy , aczkolwiek z drugiej strony za duży nadmiar czasu wolnego powoduje , że stajemy się ospali , niezdolni do jakiegokolwiek działania.
Moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu jest odkrywanie śladów historii. Szkoda tylko, że mam tak małoo wolnego czasu..
6 2 6