Odpowiedzi

2009-10-28T21:28:50+01:00
Praktycznymi wynikami higieny są wskazania dotyczące usuwania z życia ludzkiego wpływów ujemnych, w różny sposób zagrażających zdrowiu, i wprowadzania czynników dodatnich.
w tym ujęciu higieną układu mięśniowego będziemy nazywać ogół czynności wspomagających mięśnie takich jak ćwiczenia, unikanie zbytniego obciążenia i przeciążenia. Podejmując aktywność fizyczną na zasadzie ćwiczeń przygotujemy ciało przez rozgrzewkę, a trenując skupimy się nad większą grupą mięśni, a nie tylko jednym zakresem ćwiczeń, dostarczymy organizmowi potrzebnych składników mineralnych, Ewentualnie można tu jeszcze zaliczyć masaże sportowe
1 5 1
2009-10-28T21:53:29+01:00
Higiena ukladu miesniowego polega na dbaniu o nasze wlasne miesnie zeby nie zwotczaly ,trzeba je cwiczyc,odzywiac w bialko itd
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-10-29T03:14:17+01:00
Wzmożone napięcie mięśniowe nie jest groźne i dość szybko odwracalne, jeśli zostanie w odpowiednim czasie zdiagnozowane. Właściwie dobrane ćwiczenia ruchowe są najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie normalnego napięcia mięśniowego, czyli takiego, które rozkłada się symetrycznie.
-chwila relaksu w ciepłej kąpieli czy odprężający masaż skutecznie zredukują napięcie mięśniowe i złagodzą ból
-świeże powietrze pomoże rozluźnić napięcie i ułatwi odpoczynek
-stres i zmartwienie to Twoi wrogowie! - sprzyjają napięciu mięśni, a w konsekwencji – bólom pleców;
-ostatecznością jest wykonywanie leczenia chirurgicznego w celu uśmierzenia bólu tam, gdzie wszystkie inne metody zawodzą.