Odpowiedzi

2010-03-24T13:51:06+01:00
Maryja - Matka cały czas szła w tłumie za Jezusem, ale dopiero teraz Ją zauważył. Chyba nic nie powiedzieli do siebie, zresztą i tak nie usłyszeliby się we wrzawie tłumu. W oczach swoich widzieli strach i ból.
Szymon Cerenejczyk - Szymon Cyrenejczyk, zmęczony pracą w polu, mijał tłum. Żołnierze nakazali mu, aby pomógł nieść krzyż Jezusowi. Już do szczytu Golgoty Jezus i Szymon poszli razem.
Weronika - W tłumie szły także kobiety, które znały Jezusa. Weronika podchodzi do Jezusa, by chustą wytrzeć mu twarz.
Płaczące niewiasty - Im bliżej szczytu Golgoty, tym coraz więcej głosów współczucia i litości słychać było z tłumu. Jezus zwrócił się do idących obok niewiast, by płakały nad sobą, gdyż "same są tylko gałązkami tego drzewa, którym jest Jezus".

1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T13:54:02+01:00
Jezus - Jezus zostaje skazany przez Piłata na śmierć na krzyżu w wieku 33 lat. Niósł krzyż przez XIV stacji. Podczas drogi krzyżowej przewrócił się trzy razy.

Maryja - Matka Jezusa, cały czas szła w tłumie za Jezusem, ale dopiero przy IV stacji Ją zauważył. Chyba nic nie powiedzieli do siebie, zresztą i tak nie usłyszeliby się we wrzawie tłumu.

Szymon z Cyreny - zmęczony pracą w polu, mijał tłum. Żołnierze nakazali mu, aby pomógł nieść krzyż Jezusowi. Już do szczytu Golgoty Jezus i Szymon poszli razem.

Weronika - kobieta z Jerozolimy, która niosącemu krzyż Chrystusowi podała chustę do otarcia twarzy, na której odbiło się oblicze Jezusa.

Płaczące niewiasty. - Jezus zwrócił się do Nich , by płakały nad sobą.

Piłat - przewodził procesem Jezusa Chrystusa i zatwierdził jego wyrok
2 5 2