Odpowiedzi

2010-03-24T15:10:09+01:00
Aborcja
- Spór dotyczący przerywania ciąży jest jednym z najbardziej żywiołowych konfliktów wartości
- Radykalni przeciwnicy aborcji traktują ją jako zabijanie nienarodzonych dzieci. Niesie to za sobą negowanie słuszności tego zabiegu praktycznie w każdej sytuacji.
- Środowiska feministyczne traktują aborcję jako "zło konieczne". Radykalne grupy uważają, że prawo do aborcji nie powinno być niczym ograniczone, ponieważ kobieta może dysponować swoim ciałem.

Eutanazja
- Eutanazja, to przyspieszenie zgonu osoby nieuleczalnie chorej, uzasadniane skróceniem jej cierpień.
- Przeciwnicy przekonują, że panem ludzkiego życia jest Bóg, a każde cierpienie ma sens. Nigdy nie można wykluczyć, że nastąpi poprawa zdrowia, a przyznanie lekarzom prawo do odbierania życia może doprowadzić do wielu nadużyć. Zwolennicy eutanazji widzą w niej prawo człowieka do godnej śmierci. Ich zdaniem, wartością jest skrócenie cierpienia, które nie uszlachetnia człowieka, lecz go upokarza.

Homoseksualizm
- Homoseksualizm to wrodzony lub nabyty pociąg seksualny do osobników tej samej płci.
- We współczesnym świecie osoby te borykają się z takimi problemami, jak rejestracja związków partnerskich lub małżeństw homoseksualnych, adopcja dzieci i ich wychowywanie przez pary homoseksualne, dyskryminacja z powodu orientacji seksualnej.
- Partie lewicowe powołują się na prawa jednostki i chcą zalegalizować małżeństwa homoseksualne, i dać im takie same prawa jak parom heteroseksualnym.
1 1 1