Odpowiedzi

2010-03-24T14:41:17+01:00
Miejscowość, 24.05.10r.
Drogi Kubo!
Znalazłem chwilę czasu, dlatego postanowiłem do Ciebie napisać. Pragnę opowiedzieć Ci o obchodach Święta Czekolady, które odbyły się tydzień temu w mojej miejscowości.
Tego dnia, około godziny 13.00 poszedłem no boisko szkolne. Tam właśnie świętowaliśmy. Na początku organizatorzy przedstawili wszystkim plan obchodów. Następnie odbył się konkurs. Nietrudno zgadnąć, że miał on związek z czekoladą. Polegał on na wypiciu największej ilości czekolady. Zająłem trzeci miejsce. Potem obejrzeliśmy występ tancerek z sąsiedniej miejscowości. Bardzo mi się on podobał, był ciekawy i oryginalny. Po nim udałem się coś zjeść. Wróciłem gdy trwał występ jakiegoś początkującego wokalisty. Troszeczkę fałszował, ale w miarę miło się słuchało. Jak zapewne wiesz, obchodzimy rok chopinowski, dlatego około 15.50 zaczął się występ pianisty. Był dość długi. W skupieniu wysłuchałem polonezów, mazurków, nokturnów i walców. Bardzo mi się podobały jego interpretacje. Po tym recitalu profesor z innej szkoły przedstawił nam historię czekolady, od jej odkrycia, do dnia dzisiejszego. Bardzo mi się to przydało, gdyż następnego dnia miałem sprawdzian, na którym były pytania między innymi o kakaowcach. Następnie odbył się kurs pierwszej pomocy. Myślę, że na chwilę obecną umiałbym pomóc poszkodowanemu w jakimś wypadku. Potem było kilka konkursów, a na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni.
Obchody były bardzo fajne, szkoda że Ciebie tam nie było. Najbardziej podobał mi się występ pianisty. Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.
Twój przyjaciel, Michał.
2 4 2
2010-03-24T14:46:14+01:00
[ miejscowość oraz data]
Droga (np. Anetko ! )
Piszę ten list do Ciebie, ponieważ chcę abyś przyjechała do mojej miejscowości na obchody święta czekolady które odbędą się 29.03.2010 roku . Na tych obchodach będą świetne atrakcje jak np. cyrk z drapieżnymi zwierzętami czy wielka fontanna czekolady. Dla dzieci będzie konkurs, gdzie każda osoba dostanie nagrodę! Więc zapraszam Cię do mnie na świetne obchody święta czekolady !
Pozdrawiam ( twoje imię np.Olaf )