Odpowiedzi

2010-03-24T15:00:19+01:00
Głównym bohaterem książki pt.: „Przygody Tomka Sawyera” jest Tomek Sawyer. Bohater ma około 13 lat i mieszka razem z ciocią Polly oraz przyrodnim bratem Sidem. Tomek raczej nie ma zainteresowań, ponieważ zajmuje się robieniem kawałów, różnych psot itp. Spędza wolny czas na wagarowaniu i robieniu dowcipów. Przebywa w różnych miejscach z przyjaciółmi, poszukując nowych przygód. Również bywał w domu z ciocią i Sidem, którego nie za bardzo lubił
„Nagle odezwał się Sid:
- Ciociu, mnie się zdaje, że ciocia przyszyła Tomkowi kołnierzyk białą nitką, a teraz jest przyszyty czarną!
- Co? Rzeczywiście przyszyłam go białą nitką. Tomku! – Ale Tomek nie czekał na dalsze pytania. W drzwiach odwrócił się jeszcze i zawołał:
- Sid! To ci nie ujdzie na sucho!”.
Tomek jest niezbyt wysokim chłopcem z czarnymi włosami. Na co dzień chodzi ubrany jak większość chłopców, ale ma też inne ubranie, które wolno mu nosić tylko w niedzielę
„ Mary wyjęła z szafy ubranie, które Tomek od dwóch lat mógł nosić tylko w niedzielę – nazywało się po prostu „drugim ubraniem”, co pozwalało wnioskować o zamożności jego garderoby.”.
Wobec innych jest koleżeński i miły. Przyjaciołom raczej nie robi dowcipów. Najczęściej oszukiwał ciocię Polly.
8 3 8
2010-03-24T15:13:02+01:00
Tomek jest tytułowym bohaterem lektury M. Twaina, pt. "Przygosy Tomka Sawyera". Chłopiec ma 12 lat i jest sierotą wychowywanym pzrez ciocię Polcię. mieszka w St. Petersburgu wraz z Marry i Sidem. Tomek miał kręcone, jasne włosy, odświętnie ubierał się tylko w niedziele.

Tomek w domu był nieposłuszny, okłamywał swoją ciocię, kradł cukieri konfitury ze spiżarni. Mary mieszkająca razem z nim próbowała go naprowadzic na dobrą drogę, a Sid wciąż skarżył na Tomka cioci.
Tomek uczęszczał do szkółki niedzialnej, lecz nie bardzo był zainteresowany tym, zcego tam uczono. Swoimi skarbami przekupywał kolegówza kolorowe kartki, które posiadali za znajomośc Pisma Świętego. Za zdobyte kartki Tomek otrzymał Biblie.
Najlepszymi kolegami Tomka byli Huck i Joe Harper. Razem bawili się, pzreżywali rózne przygody, np. potajemna wyprawa na wyspę. tomek był pomysłowy i sprytny, potrafił wykorzystac swoich kolegów do własnych celów jak np. malowanie parkanu.
W szkole Tomek był dobrym uczniem, dosatł nawet blaszany medal za pisownie. Swoją motywacje do nauki stracił gdy poznał Becky.
Chłopak zakochał się w niej. Był dla niej bardzo troskliwy i opiekuńczy. Poświęcił sie dla niej i wział jej winę na siebie pzred nauczycileem.
Tomek bł lubiany pzrez kolegów za pomysłowośc w zabawach. W domu przez ciocie uważany był za łobuza.
Według mnie zachowanie Tomka było zmienne, często zależne od sytuzacji w jakiej sie znalazł. Potrafił byc madry i rozsądny i również nierozważny i łobuzerski.


(ja dostałam za to 5 bo nie mialam cytatów ale jesli wpiszesz cytaty to masz szanse na 6)

Pozdro :D
11 4 11