Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T17:15:44+01:00
1. faszysci głosili hasła skrajnie nacjonalistyczne, antydemokratyczne i antyliberalne. W Niemczech zwany nazizmem (narodowym socjalizmem) bądź hitleryzmem był oficjalną ideologią partii NSDAP, której przywódcą był jego twórca Adolf Hitler. Jej program miał charakter nacjonalistyczny i silnie antysemicki. W swoich tezach głosili, że wojna była wynikiem zdrady Żydów, socjalistów, komunistów i innych nienarodowych ugrupowań. To Żydom Hitler przypisywał antyniemieckie działania w czasie konferencji wersalskiej i opracowanie głównych założeń traktatu.
Ideologia faszystów była oparta na nacjonalistycznych doktrynach przyjmuje zasadę, że obowiązki człowieka wobec własnego narodu zwalniają go od wszelkich zobowiązań moralnych wobec innych narodów, jeśli te zobowiązania nie są zgodne z dążeniami własnego narodu.

2. Poniewaz stalin nie miał skrupułów. Potwierdza to jego powiedzenie "jedna śmierć to tragedia miliony to statystyka" oraz najazd Niemiec na ZSRR. Hitler wymordował przez 5miesięcy milion Rosjan, ponieważ Stalin nie pozwalał im zmieniac pozycji.

Licze na max
3 5 3