Odpowiedzi

2009-10-29T11:19:06+01:00
- Wyraźnie spowolnione działanie komputera.
- Brak możliwości otwarcia plików lub pracy z programami, z których wirus usunął wszystkie dane lub tę ich część, która jest odpowiedzialna za otwieranie programu. Wirusy mogą również zmieniać pliki tak, że nie można ich otworzyć, a kiedy użytkownik próbuje to zrobić, wyświetla się komunikat o błędzie.
- Niespodziewane znikanie plików i folderów
- Fałszywe komunikaty lub teksty zawierające niecodzienne komunikaty (żarty, obelgi, obscena, etc.).
- Nagłe zmniejszenie przestrzeni dyskowej lub ilości dostępnej pamięci może wskazywać na obecność wirusów, które absorbują czasami całą dostępną przestrzeń na dyskach i w pamięci operacyjnej. W tych przypadkach pojawiają się komunikaty wskazujące na brak pamięci lub przestrzeni dyskowej.
- Niektóre wirusy mogą zakłócać normalne funkcjonowanie stacji dysków, powodując problemy z zapisywaniem plików lub przeprowadzaniem innych działań na dysku twardym.
- Nieoczekiwana zmiana we właściwościach plików spowodowana tym, że niektóre wirusy potrafią zmieniać infekowane przez siebie pliki, powiększając ich rozmiar, zmieniając dane utworzenia lub inne właściwości, etc.
- Kiedy nazwa pliku nieoczekiwanie się zmienia, można przypuszczać, że jest to skutek działania wirusa.
- Problemy przy włączaniu komputera mogą wynikać z wielu przyczyn, jednak zarażenie wirusem bootsektora jest najczęstszą z nich.
- Komputer może się zablokować (lub zawiesić) przy nadmiernym obciążeniu. Gdy zdarza się to przy przeprowadzaniu prostych działań, które nie obciążają zbytnio komputera, dowodzi to, iż system jest zainfekowany.
- Komputer wyłącza się bez widocznej przyczyny, a następnie ponownie się włącza. Niektóre wirusy doprowadzają do takiego zachowania systemu, aby się uaktywnić i upewnić, że są w stanie działać tak, jak zostały zaprogramowane.
- Jeśli program nagle się zamyka bez widocznego powodu, może to wskazywać na obecność wirusa.
- Inne nietypowe objawy, które wskazują na zarażenie koniami trojańskimi to otwieranie i zamykanie podajnika CD-ROM, automatyczne pojawianie się tekstu, niekontrolowane ruchy kursora, przypadkowo pojawiające się i znikające okna, etc.
- utrata danych lub wysyłanie danych z komputera na zewnątrz
- kasowanie i niszczenie danych
-rozsyłanie spamu
- dokonywanie ataków na serwery internetowe
- kradzież danych (hasła, numery kart płatniczych, dane osobowe)
-wyświetlanie grafiki lub odgrywanie dźwięków
-uniemożliwienie pracy na komputerze
- umożliwienie przejęcia kontroli nad komputerem osobie nieupoważnionej
- tworzenie botnetu
12 4 12
2009-10-29T11:25:39+01:00
Szkodza systemowi operacyjnemu,utrudniający pracę użytkownikowi komputera,kasowanie i niszczenie danych,wyłączenie komputera,wyświetlanie grafiki lub odgrywanie dźwięków,umożliwienie przejęcia kontroli nad komputerem osobie nieupoważnionej.Może nawet wirus komputerowy lub nawet robak zozgrzac procesor do stopnia mximum i spalic cala płyte głowna komputera .
5 2 5
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T13:53:44+01:00
Skutki uboczne działania wirusów to :
- kasowanie i niszczenie danych
- rozsyłanie spamu
- dokonywanie ataków na serwery internetowe
- kradzież danych
- wyłączenie komputera
- wyświetlanie napisów lub rysunków na ekranie
- uniemożliwienie pracy na komputerze
- umożliwienie przejęcia kontroli nad komputerem osobie nieupoważnionej
16 4 16