To jedyna droga - iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - Joseph Conrad. <--- to jest teza. Mam napisać rozprawke (jestem za jego tezą) i podać 3 argumenty (jeden na podstawie ksiazki "stary czlowiek i morze", drugi "kamienie na szaniec" i jeden z życia. DAM NAJ!!!! Pomóżcie to na jutro PPPPLLLLZZZZZ!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T18:13:49+01:00
Ostatnio miałem okazję zapoznać się z cytatem Josepha Conrada ,,iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem". Dochodzę do wniosku, że mogę w stu procentach zgodzić się z tym stwierdzeniem. W dalszej części mojej pracy postaram się uargumentować moją decyzję.
Po pierwsze wystarczy zajrzeć do literatury. Książka pt. ,,Kamienie na szaniec" opowiada o losach trójki harcerzy, których największym marzeniem było wyzwolenie okupywanej Rzeczpospolitej i mieszkanie w wolnym kraju. Dążyli do tego poprzez liczne akcje Małego Sabotażu i nie poddawali się po mimo przeciwności losu. Ich marzenia nadawało im sensu życią i za wszelką cenę starali się doprowadzić do jego realizacji.
Po drugie mogę powołać się na historię rybaka z książki pt. ,,Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya, którego marzeniem było złowić rybę, która zahaczyła o jego przynętę. Pomimo bólu, wycieńczenia i innych przeciwności losu dąrzył on do spełnienia swojego marzenia i przez trzy dni oczekiwał, aż ryba mu ulegnie i uda mu się ją złowić. Nawet gdy rekiny pożarły jego zdobycz, nie załamał się, a całe zajście uznał za przygodę i w dalszym ciągu nie tracił marzeń.
Przykładem z życia codziennego może być praca i sposób życia Matki Teresy z Kalkuty, która pomimo ciężkich warunków mieszkaniowych, licznych otaczających ją chorób marzyła o tym, aby udzielić pomocy każdemu, który będzie jej potrzebował. Żyła dla swoich marzeń i pewnie dlatego była szczęśliwa z tego co robi bezinteresownie. Dawało jej to satysfakcję, a trud, który włożyła w ciężką pracę nie zniechęcał jej do prób ziszczenia swych marzeń.
Uważam, że w pełni potwierdziłem swoje przekonania wyżej wymienionymi argumentami. Z pewnością podążanie tylko i wyłącznie za swoimi marzenia, nie patrząc na nic innego jest złe, ale nigdy nie możemy zapomnieć o tym, co jest dla nas najważniejsze i o tym, że każdy człowiek potrzebuje jakiejś wyższej aspiracji, jakiegoś wyższego celu, aby być na prawdę szczęśliwy.

Myślę, że pomogłem. Za ortografię serdecznie przepraszam, radzę przez słownik przerzucić. Pozdrawiam..
26 4 26