Odpowiedzi

2009-10-29T14:16:37+01:00
Dosyć kontrowersyjne pytanie i widzę, że zostało umieszczone w dziale "biologia". Nie wiem pod jakim kątem mam odpowiedzieć na to pytanie? Czy pod kątem sfery fizycznej - powiązanej z budową fizyczną człowieka czy też ze sferą emocjonalną czyli naszego własnego nastawienia?
Myślę, że można. Oczywiście wpływają na taką decyzję różne czynniki. Są osoby, które mają pewne zaburzenia osobowościowe - bycia sobą - i nie potrafią kontrolować swoich popędów seksualnych czy też erotycznych. Takiemu człowiekowi trudno jest pomóc. Co się tyczy zwykłych śmiertelników, ludzi zdrowych psychicznie i fizycznie, w 100% da się powstrzymać od współżycia. Zachowanie osoby, która zachowuje się przeciwne do ogólnie przyjętego zachowania, porównywana jest do zwierzątka, które "robi kiedy potrzebuje".
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2009-10-29T14:25:48+01:00
Oczywiście, że można powstrzymać się od seksu. Niektóre osoby nawet się powstrzymują. Ale czy to przynosi nam jakieś korzyści? Oczywiście, ze nie. Sex jest przede wszystkim potrzebny do rozmnażania i przedłużania gatunku. Nie tylko ludzie, ale i zwierzęta muszą kopulować. One mają to zakodowane w genach i po prostu nie mają innego wyjścia. U wielu gatunków np; jaszczurek, sex nie jest konieczny. Młode tych zwierząt wychodzą na świat z jaj. My jako ludzie możemy się od tego powstrzymywać, ale nie powinniśmy. Wiele osób uprawia sex dla przyjemności. Używają przy tym wielu środków antykoncepcyjnych. Nie licząc się z przymusem przedłużania gatunkowego. Gdyby nie seks, nas w ogóle nie byłoby na tym świecie. Jest to ważny element rozwoju człowieka. Wiele narodów ma problem z urodzeniami noworodków. Młode rodziny nie chcą wcześnie podejmować się konieczności rodzicielstwa, albo po postu wolą poddać się karierze. Moim zdaniem seks nie jest koniecznością i możemy się od niego powstrzymać. Mimo tego dla dobra naszej planety powinniśmy uprawiać seks i się rozmnażać.

Równo 20 zdań, jeżeli dobrze policzyłam ;)
Pozdrawiam i mam nadzieję, ze moja odpowiedz będzie najlepsza ;)
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T14:29:00+01:00
Moim zdaniem nie można powstrzymać się od sexu.
Szczególnie w wieku dorastania.
Zwłaszcza gdy pokazywane są w reklamach prezerwatywy i srodki antykoncepcyjne. Wtedy chęć uprawiania sexu jest jeszcze większa, bo zdajemy sobie sprawę, że możemy zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą. Nastolatkowie bardzo często są również zachęcani do sexu przez rówieśników.Przepraszam ze tylko tyle ale więcej nie dałam rady uzyć argumentów :**
3 2 3