Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T14:21:00+01:00
"Każdy jest kowalem swojego losu"
Różnie możemy interpretować to stwierdzenie.
Przede wszystkim każdy odpowiada za bycie sobą.
Za to jaki jestem. Co robię w danej chwili. Jakie rzeczy w życiu są dla mnie najważniejsze.
Każdy decyduje o tym, co związane jest z jego własną odrębną i niepowtarzalną osobowością, która nazywa się życie.
Ta sfera życiowa to wynik naszej odpowiedzialności, za właściwe wykorzystywanie bytu życiowego, który został nam podarowany.
"Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz"
Jak będziesz postępował, siał taki zbierzesz plon i nagrodę.
To Ty jesteś odpowiedzialny za to co było, jest i co będzie, działo się w Twoim otoczeniu i w Twoim wnętrzu.
Więc dobrze wybieraj!
2009-10-29T14:21:45+01:00
Człowiek to jednostka posiadająca wolną wolę, może dokonywać wyborów, kształtować swoje zachowanie, panować nad temperamentem. To jaką drogę wybierze i jaki cel sobie postawi stanowi o tym, jaki może być jego los. Kowal wykuwa nowy przedmiot z bezkształtnej masy mając tylko plan tego, co chce osiągnąć. Tak samo człowiek rodzi się i jest jak czysta kartka papieru, na początku kartkę tę wypisują rodzice wychowując go, potem, gdy dorasta i sam dokonuje wyborów życiowych sam zaczyna ją zapisywać. Niekorzystne wybory hartują go tak, jak kowal hartuje stal. Wszystkie doświadczenia, które ma już za sobą powodują to, że jest taką, a nie inną osobą.
Najczęściej nie da się już cofnąć z obranej drogi w jej połowie, trzeba brnąć w nią dalej lub próbować wrócić na jej początek. Jest to trudne i często niemożliwe.
Uważam, że każdy może w dużym stopniu ukształtować to, co go czeka w przyszłość w takim zakresie, w jakim to zależne od niego, może wybrać konkretną ścieżkę edukacji, potem pracy, wybrać taką a nie inną osobę na swojego partnera życiowego, planować życie w taki sposób, by być jak najszczęśliwszym. Tak oto człowiek kuje swój los - czy osiągnie zamierzony efekt okaże się dopiero po czasie, tak jak kowal dopiero po zakończeniu kucia widzi, czy osiągnął to, co chciał.
2 3 2