Napisz opinię Genowefy z lektury pt. Opium w rosole, używając sformułowań:
uważam, sądzę, przypuszczam, (nie) podoba mi się, osobiście jestem zdania, w mojej opinii, w mojej ocenie,
ktoś jest wybitny jako..., dobrze się sprawdza w roli..., nie nadaje się na..., bo..., wzbudza sympatię (niechęć) ponieważ..., na pozór jest..., ale kiedy się go lepiej pozna..., sprawia wrażenie (jakiego)..., jego zachowanie świadczy..., ze..., wywarł (na mnie) wrażenie...
TUTAJ JEST KILKA FRAGMENTÓW Z KSIĄŻKI OPISUJĄCYCH GENOWEFĘ, MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ.
Genowefa: "Dziwaczna jakaś, o ile on się znał na dzieciach. Drobna była i chuda, nóżki miała jak zapałki, buzię brzydką - wyrazistą i komiczną, z oczkami jak czarne wiśnie i plackowatymi rumieńcami w kolorze malin. Rozciągając usta w szerokim uśmiechu[...], Mocne rumieńce wystąpiły na jej pociągłą buzię, nakrytą czarną, sztywną i błyszczącą czupryną, sterczącą na wszystkie strony. Po obu stronach głowy wykwitały z tych sterczących kosmyków duże różowe uszy, łączące się w wesołą całość z cienkim, spiczastym noskiem - a to przy pomocy nadzwyczaj szerokiego uśmiechu"

proszę, to pilne, na jutro, nie rozumiem tego, bo Pani niezbyt to wytłumaczyła. Wiem tylko, ze mam napisać jakąś opinię (nie charakterystykę ! ), używając sformułowań podanych powyżej.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T14:57:57+01:00
Uważam, iż genowefa czuła się osamotniona i dlatego też chodziła na obiadki do sąsiadów. Na pozór jest biedną, samotną dziewczynką, lecz w głębi chytrą osobą, wiedzącą czego potrzebuje. Jej zachowanie wynikało z braku czasu od rodziców, wiec możemy sądzić, że dziecko nie robiło tego specjalnie. Jej odwaga oraz siła wywarły na mnie głębokie wrażenie.
2 5 2