Odpowiedzi

2009-10-29T15:05:42+01:00
Masz tu zdjęcie:D

http://tnij.org/obrazek11111

Mam nadzieje że mogę dać:D

Pozdro
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T15:08:12+01:00
POLSKA
Źródła energii dzielą się na dwie zasadnicze grupy:
Odnawialne
Nieodnawialne
Do nieodnawialnych źródeł energii zalicza się surowce, które po wykorzystaniu ulegają rozkładowi należą do nich paliwa kopalne (tj. węgiel, ropa naftowa) oraz energia jądrowa. Z kolei do odnawialnych źródeł energii należą: energia wiatrowa, wodna, słoneczna, geotermiczna (geotermalna) oraz biomasa.
Sporą część energetycznych potrzeb świata mógłby zaspokoić wiatr. Trzeba go tylko „zaprząc” do pracy.
ROSJA
Hel-3 to specjalna odmiana gazu stosowanego do napełniania balonów, ale także jako chłodziwo w reaktorach nuklearnych lub w medycznych urządzeniach, które wykorzystują rezonans magnetyczny. Reakcja helu-3 z deuterem wyzwala olbrzymią ilość ciepła, która może się stać wielkim źródłem energii. Nie powstają przy tym szkodliwe odpady jak w reaktorze nuklearnym. - Zaledwie 25 ton helu-3 wystarczyłoby dla zapewnienia USA energii elektrycznej na rok - oceniał Lawrence Taylor z amerykańskiego Instytutu Nauk Planetarnych na Ziemi.

Na Ziemi jest zaledwie 10 kg tego cudownego gazu. Badania próbek przywiezionych przez Amerykanów sugerują, że jego wielkie ilości, przyniesione przez wiatr słoneczny, są na Księżycu.