To jest do bierzmowania reszte pytan mam ale na te mi brakuje ;) Prosze o wmiare sensowna odpowiedz w jednym zdaniu :

1 Kto to jest Duch Święty ?
2 Symbole ducha sw ?A tak na boku Doradzcie mi jakies fajne imie meskie , patrona albo cos .. Albo dajcie jakiegos linka z wszystkimi patronami sw ...

Z góry Dzieki

3

Odpowiedzi

2010-03-24T18:42:23+01:00
1. w religii chrześcijańskiej trzecia osoba Trójcy Świętej, równa Ojcu i Synowi w bóstwie, majestacie, substancji i naturze. Nie jest bytem zrodzonym, ani stworzonym.

2. Woda - Symboli wody oznacza działanie Duch Świętego w sakramencie chrztu.

Namaszczenie - Symbolika namaszczenia olejem także oznacza Ducha Świętego. We wtajemniczeniu chrześciajńskim jest ono sakramentalnym znakiem bierzmowania.

Ogień - Podczas gdy woda oznacza narodzenie i płodność życia, ogień symbolizuje przekształcającą energię dzieł Duch Świętego.

Obłok i Światło - Te dwa symbole są nierozłączne w objawieniach Ducha Świętego - objawiają Boga żywego i zbawiającego, osłaniając transcendencję Jego chwały.

Pieczęć - obraz pieczęci wskazuje na niezatarte znamię namaszczenia Duch Świętego w sakramentach chrztu, bierzmowania i kapłaństwa.

Ręka - Jezus "Palcem Bożym wyrzuca złe duchy" (Łk 11,20). Jeśli Prawo Boże zostało zapisane na kamiennych tablicach "Palcem Bożym" (Wj 31,18), to "list Chrystusa" powierzony Apostołom jest napisany "Duchem Boga żywego nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc" (2Kor 3,3).

Gołębica - Na końcu potopu wypuszczona przez Noego gołębica powraca, niosąc w dziobie świeżą gałązkę z drzewa oliwnego na znak, że ziemia znowu nadaje się do zamieszkania. Gdy Chrystus wychodzi z wody po swoim chrzcie, zstępuje na Niego Duch Święty w postaci gołębicy i spoczywa na Nim.

Ja doradzam imie : Piotr
2010-03-24T18:44:35+01:00
Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, by mieszkać w autentycznych naśladowcach Jezusa Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu i wstąpieniu do nieba

1.Woda
2.Światło
3.Gołębica
4.Obłok

Ja doradzam Maksymilian
2010-03-24T18:46:00+01:00
1)Duch Święty to Trzecia Osoba Boska,Dawca Życia, któremu należy się cześć i chwała.

2) Duch Święty jest ukazywany zazwyczaj w postaci gołębicy.


Co do imion, jeśli wolisz niestandardowe, to Konstanty, a jak bardziej popularne, to Mateusz, Marek, Patryk, Daniel, Paweł itp. ;)