Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T21:54:37+01:00
Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna Wielki Tydzień poprzedzający Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Już około 400 roku tego dnia( w dzisiejszych czasach niedziela palmowa ) po południu wierni Jerozolimy gromadzili się na Górze Oliwnej, gdzie śpiewano hymny, antyfony i czytano Pismo Św. Po Ewangelii mówiącej o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy ruszała procesja do miasta. Dzieci trzymały w ręku gałązki palmowe lub oliwne.

tu jest także fragment wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy (dokładnie opisany )
wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw. Wołali: „Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”, oraz „Król izraelski!”.
A gdy Jezus znalazł osiołka dosiadł go, jak jest napisane: „Nie bój się Córo Syjońska! Oto Król twój przychodzi, siedząc na oślęciu”.
Z początku Jego uczniowie tego nie zrozumieli. Ale gdy został uwielbiony, wówczas przypomnieli sobie, że to o Nim było napisane i że tak Mu uczynili (J 12, 12-16).
11 3 11