Proszę o napisanie charakterystyki Ani . Lektura ,, Ania Z Zielonego Wzgórza ''. Na lekcji pani dyktowała początek , dalej trzeba samemu napisać .
Ania Shirey była sierotą z domu dziecka , Jako mała dziewczynka ciężko pracowała w charakterze pomocy domowej . Opiekowała się małymi dziećmi . W domu Cuthbertów trafiła przez pomyłkę . Maryla i Mateusz chcieli przygarnąć chłopca , który byłby pomocą w gospodarstwie. Jednak pani Spencer przez pomyłkę przywiozła chłopca .

Dalej musicie wy to napisać . Nie KOPIOWAĆ z internetu !! Macie w jednym akapicie napisać : wygląd , cechy charakteru ( w następnym akapicie > z przykładami), ocena

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T15:49:37+01:00
W chwili rozpoczecia akcji powieści Ania jest jedenastoletnia dziewczynka. Jest szczupla i bardzo drobna. Ma piekgi, grube rude wrkocze i piekne, ogromne, zielonoszare oczy.

Chociaz los Ani od chwili przybycia na Zielone Wzgorze byl bardzo smutny, dziewczynka zawsze potrafila zachowac pogode ducha. Ania jest osoba bardzo wrazliwa, impulsywna. Gleboko przezywa kazda radosc i smutek. Kiedy jest jej przykro i zle, mowi, ze znajduje sie w ,, otchlani rozpaczy ,, . Dziewczynka przybywa na Zielone Wzgorze spragniona milosci i przyjazni. W domu Maryli i Mateusza odnajduje oba te uczucia.

Moim zdaniem Ania jest trudna postacia. Latwo mozna ja zranic i jest bardzo uparta. Mimo to ze dziewczynka czesto wpadala w tarapaty , zawsze potrafila je rozwiazac. Moglabym sie zaprzyjaznic z Ania poniewaz podobala mi sie jej przyjazn z Dina Bary.