Mam karte pracy do filmu Amadeusz xD pomożecie odpowiedzieć na kilka pytań ? ;))

1 Pomysł aktorski wzorowany na . . .
7 Osoby ,- aktorzy ma być ich 9 .
8 Miejsce akcji
9 czas akcji
10 scenografia kostiumy
11 Rola muzyki w filmie
12 Przebieg zdarzeń
13 Scena która wywołała na mnie największe wrażenie

1

Odpowiedzi

2010-03-24T20:06:38+01:00
1)... przebiegu życia Salieriego, którego to spokojny żywot nadwornego kompozytora zakłóciło pojawienie się na dworze cesarskim Wolfganga Amadeusza Mozarta (dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę)
7) Tom Hulce Wolfgang Amadeus Mozart
F. Murray Abraham Antonio Salieri
Elizabeth Berridge Constanze Mozart
Simon Callow Emanuel Schikaneder
Roy Dotrice Leopold Mozart
Jeffrey Jones Joseph II
Barbara Bryne Pani Weber
Roderick Cook Hrabia von Strack
Milan Demjanenko Karl Mozart
8) Dwór cesarski w Austrii, 'dom spokojnej starości' w którym przebywał Salieri, sale balowe, opera, ogółem Austria.
9) Pomiędzy 1780r- 1791r. (śmierć Mozarta)- to z opowieści Salieriego, a rzeczywisty czas, czyli w którym opowiada tę historię księdzu to ok. 1825r.
10)scenografia:
-Patrizia von Brandenstein
-Josef Svoboda
-Karel Černý
kostiumy:
-Theodor Pištěk
-Christian Thuri
11) Muzyka ma za zadanie pokazać twórczość Mozarta. Niektórzy nawet przez to porównują kompozycje Mozarta i Salieriego, rozważając, kto tworzył lepsze utwory.
12) 1. Przyjście księdza do Salieriego. 2. Opowieść kompozytora. 3. Pojawienie się Mozarta na dworze cesarskim. 4. Wystawienie "Uprowadzenie z Seraju". 5. Ślub Mozarta z Konstancją Webber. 6. Choroba Mozarta. 7. Zamówienie Requiem. 8. Postępy choroby kompozytora. 9. Śmierć Amadeusza. 10. Pogrzeb Mozarta i koniec opowieści Salieriego.
13) scena porzebu Mozarta. Wielki kompozytor, za życia lubiany przez grono swoich przyjaciół, podczas pogrzebu pozostawiony sam, nikt mu nie towarzyszył w ostatniej drodze, żona nie była do końca przy nim z powodu złej pogody. Pochowany w zbiorowym grobie dla ubogich, wrzucony jak śmieć, jak nic nieznaczący żebrak z ulicy (do dziś nie wiadomo gdzie został pochowany, żona jego grób odwiedziła dopiero po ok. 18 latach od śmierci Mozarta!).
4 4 4