Odpowiedzi

2010-03-24T20:06:22+01:00
W książce pod tytułem "Balladyna" autor czyli Juliusz Słowacki pokazuje nam różne postacie. Takie jak na przykład główna bohaterka Balladyna, jej siostra Alina, czy też ich matka. Podzielić możemy je na te dobre i te złe.
Postacią która zasługuje na uznanie jest zdecydowanie Alina. Była młodziutką dziewczyną, która zawsze troszczyła się o swoją starą już matkę, nie liczył się dla niej majątek. Kiedy brała udział w "malinowym konkursie" grała uczciwie w przeciwieństwie do swojej siostry, która oszukiwała. Księcia zaś chciała poślubić bezinteresownie z miłości.
Balladyna jednak różniła się od niej całkowicie, była egoistyczna, oschła i nie miła. Robiła ona tylko wszystko na swoją własną korzyść, liczył się dla niej majątek i dlatego też chciała stać się żoną Kirkora. Była również uparta i dąrzyła do swojego wyznaczonego przez siebie celu chociaż by po trupach, a wskazuje na to sytuacja w której w lesie zabiła swoją siostrę kiedy tylko zobaczyła że ta ma nad nią przewagę.

Hmm to taki zarys możesz coś dodać pozmieniać. Ale masz już jakiś przykład. No i pisałam z głowy. Mam nadzieję że sie jakoś przyda.
3 4 3