Ułoże tekst"Dyktanda wiosennego" z zastosowaniem różnych typów orzeczeń.(Czasownikowe, imienne itd.itp) przypominam, że mają być trudne słówka, w których można popełnić błędy. Przynajmniej 7 zdań ;)
Potrzebne szybko!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

2010-03-26T20:38:28+01:00
Wiosna to piękna pora roku. Słońce przygrzewa coraz mocniej. Ludzie rozpoczynają prace w ogródkach. Są lekko ubrani. Porządkują grządki i rabatki kwiatowe. Posieją nasiona warzyw: marchewki, buraków, ogórków, cebuli i fasolki. Na rabatkach posadzą piękne róże. Zgrabią suche trawy i liście.


Dzieci wybrały się na wycieczkę nad rzekę. Na tle zielonej trawki zobaczyły stokrotki. Nagle niebo zasnuło się chmurami. Zerwała się wichura. Wiatr unosił kurz, padał deszcz. Dzieci szybko nasunęły kaptury. Wkrótce uderzył wiosenny piorun, ale dzieci były już blisko domu. Po chwili burza ucichła. Szczęśliwi odetchnęli świeżym powietrzem.


Nadchodzi upragniona wiosna. Już głód i chłód nie dokucza wróbelkom i innym ptaszkom. Pęka lód na rzece. Śnieg topi się na polach. Zakwitły już przebiśniegi. Słychać śpiew skowronka. Jest coraz milej i weselej.
2 5 2
2010-03-26T20:49:33+01:00
Dyktando wiosenne

Przebiśniegi już rozkwitają. Gżegżółki dają już znać. Niedługo bukszpan za płotem zakwitnie. Już wkrótce pszczoły będą fruwać na łąkach. Wszyscy pragną wiosny, dość mają zimna i wietrzyku chłodnego. Każdy chce już wiosnę, radosną i pogodną.
2 4 2