ROZPRAWKA

potrzebuje bardzo dobrej rozprawki na jeden z tematów :

"każdy ma szanse na życiowy sukces"

"Dlaczego nastolatek ma problemy z rodzicami ?"

"Niektóre lektury szkolne powinny zniknąć z obowiązującej listy" <--- z tą tezą się zgadzam :P1

Odpowiedzi

2010-03-24T20:13:03+01:00
Każdy ma szanse na życiowy sukces.
Sukces jest to coś wspaniałego. Długo na to pracujemy i w końcu się udaje. Odnosimy sukces wtedy gdy się bardzo staramy, ale musimy też bardzo długo na sukces pracować. Udowodnię jednak, że każdy ma szanse na życiowy sukces.

W pierwszym z nich będzie to, że każdy człowiek jest inny. Każdy jednak ma prawo do sukcesu, jeśli tylko spełni wymagane warunki. Przede wszystkim musi na sukces zapracować. Musi coś zrobić by coś osiągnąć, ale każdy człowiek młody, czy starszy musi na niego zasłużyć. Tylko podczas solidnej pracy można osiągnąć sukces.

Drugim moim argumentem będzie życie sportowca. Każdy sportowiec musi trenować, aby osiągnąć sukces. Każdy człowiek który pracuje i zależy mu na czymś, ma jakiś cel i dąży do sukcesu, zdobędzie go. Musi tylko walczyć i pokonać zawodników. Jednak każdy ma prawo zdobyć sukces nie ma żadnych ograniczeń, tylko wytrwali i sprawiedliwi ciężką pracą zdobywają sukcesy.

Trzecim moim argumentem będzie sukces zawodowy. Każdy może go uzyskać, bo każdy jest w czymś dobry. Dorosły człowiek ma jakiś zawód i kiedy dobrze się do pracy przyłoży osiągnie swój wymarzony cel. Cel zawodowy może być mały ale też może być duży. Sukcesem może być np. zmiana stanowiska na wyższe. Każdy może ten sukces osiągnąć.

Sukces jest dla każdego. Jestem zdania, że ludzie chcąc coś osiągnąć są gotowi zrobić wszystko. Sukces jest to duże wyróżnienie. Sukces jest dla każdego, kto chce go osiągnąć. Sukces może być różnego typu, zawodowy, życiowy i jeszcze inny. Sukces to coś wyjątkowego. Sukces jest dla wszystkich ludzi.

3 2 3