Odpowiedzi

2010-03-24T19:46:28+01:00
Autorem lektury pt. "Wakacje z duchami" jest Adam Bahdaj. Jest ona powieścią przygodową o tematyce detektywistycznej. napisana jest językiem zrozumiałym dla młodzieży. Opowiada o przygodach trzech przyjaciół z Warszawy: Paragona, Perałki i Mandżara. Dostali propozycję spędzenia wakacji na wsi, od cioci jednego z chłopców. Ucieszyli się poniewż mieli zamieszkać w leśniczówce a w okolicy było jezioro i średniowieczny zamek. Wakacje rozpoczeli od zbudowania szałasu. po długim namyśle założyli tam "Klub Młodych Detektywów". Chłopcy szukali zadań dla swojego Klubu, problem zastał rowiązany gdy na zamku pojawiły się duchy.
Młodzi detektywi cały swój czas poświęcili na odkrycie zagadki. Tajemnica ta zajeła chłopcą dużo czasu, ponieważ wciąż przybywało podejrzanych. Okazało się żę "duchami" byli studenci, którzy chcieli uratować lewe skrzydło zamku przed rozbiórką. Detektywi postanowili im pomóc. W między czasie wpadli na trop nowej sprawy. Zajęli się nowymi podjżanymi, którzy również zainterasowani byli ruinami zamku. Dzięki ich działanią odkyli że podejrzeni są złodziejami cennych obrazów z muzeum we Wrocławiu. Za swoje odkrycie zostali nagrodzeni lodami.
Chłopcy spędzili wakacje ciekawe i przyjemne ale niekiedy mło rozsądnie ponieważ przestępcy mogli być niebespieczni.
Lektura podobała mi się, była bardzo ciekawa. Bohaterowie przeżyli bardzo bużo przygód, nie mieli czasu na nude. Każdy dzień przynosił nowe emocje. Sama chciałabym przeżyć tak ciekawe wakacje.
1 1 1