Odpowiedzi

2010-03-24T19:52:01+01:00
W utworze Juliusza Słowackiego "balladyna" na szczególne uznanie zasługuje matka głównej bohaterki - Wdowa. Swoim zachowanie pokazała jak ważne dla niej jest macierzyństwo. Pomimo tego, że córka kazała uwięzić ją i skazała na ogromne cierpienie nie powiedziała nikomu, że to właśnie Balladyna zabiła swą siostrę Alinę, dla pieniędzy i swego dobrobytu.
NA potępienie zaś zasługuje Balladyna - kobieta rządna władzy i pieniędzy. Chciała ona za wszelką cenę panować nad ludem. Kobieta ta posunęła się nawet do tego aby zabić swą jedyna siostrę dla nędznego dzbanka malin, dzięki któremu mogła stać się żona władcy. NIestety jedna zbrodniua ciągnie za sobą kolejna i coraz trudniej było ukrywać swoje przewinienia przed ludźmi.
Jednak głowna bohaterka poniosłaq kare za zbrodnie ktore popelnila. Na przykładzie Balladyny możemy zobaczyć do czego moze prowadzić nasza chciwość i pycha. Obyśmy nigdy nie znaleźli się w tak trudnej i zagmatwanej sutacji jak ta młoda kobieta.

:):):)
1 5 1
2010-03-24T20:09:33+01:00
Na uznanie oczywiście zasługuje Alina oraz Wdowa, ponieważ były godne zufania oraz przede wszystkim były postaciami pozytywnymi. Na pogard bey watpliwosci yasuguje Balladyna, poniewaz klamala przyed poddanymi oraz oklamywala wielokrotnie swoja matke i meza oraz go zabila i wrobila w to jego pomocnika.
2 3 2