Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T20:06:23+01:00
jak wiadomo naszym ojczystym językiem posługują się Polacy. jest on mało znany i rzadko używany.dlatego ważne jest abyśmy bronili swojego języka, nawet osobą tępym. postaram się to udowodnić argumentami.
przykładem historycznym może być, polska pod zaborami. nie wolno wtedy było się posługiwać ojczystym językiem. w szkołach mówiono po np niemiecku w zaborze pruskim itd. ciężko karane były osoby które mówiły po polsku. dlatego, ze względu na szacunek tego że nasi rodacy możliwe nawet że nasza rodzina walczyła o to by można było się tym językiem posługiwać, powinniśmy i my bronić naszego języka
kolejnym przykładem może być to wiele jest piosenkarzy polskich którzy śpiewają po polsku. pokazują że język polski jest językiem pięknym. udowadniają nam młodzieży że warto mówić po polsku. bronić naszego języka. dają wzór do mówienia po polsku, słuchania polskich piosenek. bo kto jak nie sławni i popularni mogą w płynąć na młodzież, na ich fanów:)
kolejnym przykładem historycznym potwierdza cytat " Polacy nie gęsi iż swój język znają" słowa te wypowiedział mikołaj rej. był on pierwszym poeto piszącym w języku polskim. moim zdaniem chciał ukazać że powinno mówić i pisać po polsku, w ten sposób broniąc tego języka.
mam nadzieję ze potwierdziłam swoja tezę iz warto bronić języka polskiego. uważam że te argumenty są przemawiające i wszyscy zaczną tak jak ja bronić ojczystego języka
2 1 2