Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T20:33:29+01:00
25.05.1725r,
Odrzykoń
Szanowny Cześniku i Rejencie!
Drodzy panowię zwracam się do Was jako człowiek bezstronny.Jestem Waszym sąsiadem. Nie wiem od jak dawna zaczeły się Wasze kłótnie. Jednak proszę Was nie na mój wzgląd i wszystkich mieszkańców, lecz na Waszych bliskich.
Czy Ty Cześniku nie widzisz jak Twoja bratanica się zachowuje? Klara od dawna podkochuje się w Wacławie. Wacław odwzajemnia to uczucię. Młodzi ludzie obdarowują sibie wzajemnie takim pięknym uczuciem. Nie byliście w ich wieku. Wiecie przecież jaka miłośc jest silna, nawet jakbyście się bardzo starali nie rozłączycie ich. Piszę jednak w bardzo ważnej sprawie. Doszły mnie słuchy, że młodzi chcą uciec razem. Nie dopuścicie chyba, żeby taka sytuacja zaistniała. Jednak dam Wam dobrą radę. Nie zamykajcie ich. Zachowajcie się jak dorośli ludzie i pogudzcie się. Wasze kłótnie szkodzą Waszej rodzinie. Chyba nie chcecie, aby skończyło się tragicznie. Pomyślcie o konsekwencjach Waszych czynów. Wczujcie się w sytuacje Wacława i Klary. Przerwijcie ten konflikt nim zakończy się czyjąć śmiercią lub innymi przykrymi zdarzeniami.
Myślę, że rozważycie mój punkt wydzeniai podejmiecie słuszne decyzje. Możecie stać się wielką kochającą rodziną. Czy miłość i spokój nie jest lepsza od nienawiści?
Jan Kowalczkiewicz