Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T22:07:50+01:00
1. Jest mnóstwo do zobaczenia w Norwich!. Musisz zobaczyć muzeum ze wspaniałą wystawą zwierząt. Gdy tam jesteś idź na podziemną wystawę starego więzienia - jest naprawdę przerażająca kiedy wyłączają światła! Nie przegap okazałej katedry, jednego z trzydziestu średniowiecznych kościołów w mieście. Cofnij się w czasie w Dworze Stranger. Ten stary dom ma pokoje udekorowane w nurt różnych okresów historycznych aby pokazać jak ludzie żyli w przeszłości.

2. Jest kilka ważnych wydarzeń w historii miasta.
1066-1075 normanowie wybudowali zamek do obrony okolicy a następnie wybudowali katedrę. Norwich stało się angielskim "drugim miastem".
1349 - morowa plaga zabija połowę populacji
1381 - armia chłopów atakuje miasto i rząda więcej pieniędzy za ich pracę.
1843 - ogromny sztorm uderza w Norwich. Zalewa ulice 12 cm gradem.
1939-1945 - 340 ludzi z Norwich umiera w drugiej wojnie światowej a bomby niszczą ponad 30 tys. z 35 tysięcy domów.

3. Są pomniki 2 osób z Norwich na zewnątrz katedry: Horatio Nelsona i Edith Cavella. Nelson był admirałem brytyjskiej armii. Pokonał Francuzów i Hiszpanów w Trafalgarze w 1805 i zmarł w walce. Jest również słynny pomnik jego osoby na Trafalgar Square w Londynie. Cavell była pielęgniarką w Brukseli kiedy niemiecka armia zaatakowała Belgię w 1914 roku. Opiekowała się żołnierzami obu stron i pomagała brytyjskim żołnierzom w ucieczce. Została złapana i zastrzelona przez niemców 12 października 1915 roku.

4. Jak się poczujesz zmęczony zwiedzaniem możesz wybrać się na wycieczkę statkiem po rzece, pojeździć na łyżwach lub zabawić się w aquaparku. Może spodobają Ci się zakupy w starych średniowiecznych uliczkach, lub na dużym rynku pod gołym niebem - jeden z największych w brytanii. I nie zapomnij, piękne Norfolk Broads nie są daleko, przepłyń się, lub po prostu przespaceruj się i zrób piknik.

5. Norwich jest na wschodzie Anglii i łatwo się tam dostać. Jeźdżą tam regularnie pociągi i autobusy z Londynu i innych większych miast i jest międzynarodowe lotnisko.

6. Jest mnóstwo hoteli w Norwich i okolicy ale najlepiej zarezerwować je wcześniej w letnie miesiące.

TROCHĘ DUŻO TEGO.....