Kupujesz często słodycze. W sklepie,gdzie robisz zakupy, dowiedziałeś się że przy zakupie 10 sztuk słodyczy otrzymasz od sprzedawcy rabat w wys. 10% . Wykorzystaj arkusz kalkulacyjny do obliczenia , ile zapłacisz , jeżeli robiłeś zakupy wg.poniższej listy:

Towar Ilość Cena Wartość Rabat Wartość z rabatem
wafel 14 0,70 zł
baton 13 1,20 zł
ciastko 19 0,63 zł
czekolada 20 2,20 zł

I coś takiego mam zadane jeżeli ktoś to zrobi i dobrze by było żeby wysłać mi na e-mail tą prace bo ziomkowi od inf.to musze wysłać. Jeżeli wszystko będzie tak jak trzeba w ramce z obliczeniami itp. to chętnie doładuje komuś konto na jakiść serwisach jak fotka.pl lub coś innego za 10 zł bo już kiedyś sam korzystałem !!! tak że więc oprócz tych punktów tu to jeszcze za 10 zł doładuje komuś konto na serwisach typu fotka !!!!!!!
Prosze o szybkie rozwiązanie - mój e-mail [email protected] !!!

To zadanie jest bardzo pilne jeżeli ktoś ma starter z sieci plus za rozwiązanie dodatkowo doładuje konto o kwocie 5 PLN !!!
Najlepiej jak by już do jutra było rozwiązane przed godziną 8.00

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T20:21:53+01:00
Zadanie jest zrobione w arkuszu kalkulacyjnym - dodam załącznik i wyślę go mailem na podany adres

zrobiłem dwie wersje - górna uwzględnia ilość kupowanych towarów, czyli jeśli zmienisz ilość na mniej niż 10 to nie dostaniesz rabatu (sprawdź sobie wpisując w kolumnie ilość mniej niż 10) - nie wiem czy Twój nauczyciel oczekuje aż tak zaawansowanego rozwiązania więc niżej masz drugą wersję - program zawsze oblicza rabat (we wszystkich przypadkach ilość przekracza 10 a więc rabat się należy)
1 4 1