Odpowiedzi

2010-03-24T20:16:55+01:00
Alina i Balladyna- siostry. Niby tak bardzo bliskie sobie osoby a były przeciwieństwami. Główne bohaterki dramatu ,, Balladyna''
Oby dwie pochodziły ze wsi mieszkały z mamą, którą czule się opiekowały, pomagały w pracach rolniczych oraz poświęcały jej dużo czasu. Balladyna była starsza od swojej siostry i bardziej śmiała w czynach o czym przekonujemy się w dalszej części utworu.
Balladyna była dość wysoka, miała ciemne włosy oraz oczy i śniadą cerę. Ceniła wygląd oraz opinie innych na swój temat. Alina miała długie blond włosy, jasne oczy oraz rumiane policzki. Wyglądała niczym anioł.

Balladyna była przeciwieństwem Aliny. Swoje decyzje podejmowała pochopnie, nie zważając na konsekwencje. Miała romans z Grabcem a pomimo tego chciała aby jej meżem został Kirkor. To oznacza że była bardzo chciwa.Posuwała się do najgorszych czynów aby spełnić swoje marzenia o bogactwie, mężu oraz uznaniu wśród innych. Zabiła swoją młodsząa siostrę ponieważ nie mogła znieść faktu że ktoś mógły pokonać ją w ''malinowym konkursie'' oraz stanąć jej na drodze do upragnionego życia wysłanego pieniędzmi i sławą. Pozostała na jej czole okropna czerwona blizna od krwi swojej młodszej siostry. Mając takie kłopoty wpadała w panikę nie mogła uwierzyć że los może być dla niej tak okrutny...
Alina była pomocną, miłą i dobrą dziewczyną. Była bezinteresowna, nie oczekiwała od innych pomocy ani odpłaty za jej dobre uczynki. Jej uroda oraz charakter był niemal krystaliczny. Z pewnością zasługiwała na tak wspaniałego męża jak Kirkora. Za te wszystkie dobre uczynki los postawił przed nią drzwi do szczęścia ale jej siostra postanowiła do tego nie dopuścić.

Moim zdaniem Balladyna była bardzo negatywną postacią. Można określić ją mianem zbrodniarki. Podejmowała decyzje tak pochopnie co sprawiało że pakowała się w coraz większe kłopoty. Jednak Sąd Boży wymierzył sprawiedliwość i zginęła przez uderzenie piorunem.
Uważam że gdyby nie zachcianki oraz lekkomyślność Balladyny , losy jej młodszej siostry potoczyły by się zupełnie inaczej . Byłaby szczęśliwą żona i matką.
Ten utwór pokazuje nam ludzkie wady oraz przeciwności losu z którymi musimy zmagać się na co dzień, że świat nigdy nie będzie usłany różami . Zawsze znajdzie się na drodze ktos, kto będzie chciał naszej zguby lub nieszczęścia. Napewno w każdym z nas pojawia się zazdrość i nutka goryczy jednak musimy przezwyciężyć to w sobie i dążyć do celu za wszelką cenę jednak nie czyniąc innym krzywdy.sory za powtorki ale mam nadzieje ze pomoglam :D
1 5 1