Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T13:32:36+01:00
W XIX wieku bardzo ważne są uczucia. Niektórzy kierują się pieniędzmi,ale jest to zła droga. Najbardziej liczą się uczucia takie jak przyjaźń lub miłość. Człowiek powinien mieć osobę,w której ma oparcie,może z nią szczerze porozmawiać, dla której ma żyć.
Moim pierwszym argumentem będzie to,że ludzie, którzy się darzą najszczerszym uczuciem zrobią dla siebie wszystko. Za wszelką cenę chcą być razem. W utworze Williama Szekspira "Romeo i Julia" zakochani chcą być razem,więc postanawiają popełnić samobójstwo. Chcą być razem w niebie niż oddzielnie na ziemi.
Drugim argumentem będzie to,że ludzie w imię miłości są gotowi do poświęceń. W utworze Bolesława Prusa "Kamizelka" ludzie dopuszczają się kłamstwa, które niesie nadzieje i podnosi drugą osobę na duchu. Bohaterowie tej książki uświadomili nam-czytelnikom,że nie każde kłamstwo jest złe. Robili to z miłości, żeby uszczęśliwić drugą osobę, ponieważ dla nich miłość była najważniejszym uczuciem.
Ostatnim moim argumentem będzie to,że w utworze Sofoklesa "Antygona" tytułowa bohaterka z miłości do brata może stracić życie. Chce go pochować na co nie pozwala król Kreon. Dla niej jednak nie straszna jest jej śmierć. Chcę z godnością pogrzebać rodzonego brata i umie poświęcić się z miłości. Ukazana jest tu braterska miłość. Dla Antygony ważniejsze jest prawo boskie niż ludzkie.
Po podsumowaniu powyższych argumentów stwierdzam, że moja teza jest słuszna. W życiu najważniejszym uczuciem jest miłość. Dla drugiej osoby jesteśmy gotowi się poświęcić. Miłość przewyższa takie wartości jak pieniądze, władza i nienawiść. Powinniśmy kierować się tym co w życiu najszczersze i najważniejsze, czyli miłością .
3 5 3