Napisz opowiadanie ktorego akcja toczy się w czasie burzy.
(dam wiele punktów na wstępie daje 20 to co dopiero za najlepszą )
bardzo proszę o wielkości sredniej zadania piszę dużo abyście mogli dostac wiele punktów z góry dzięki za odpowiedzi A tak na marginesiie to ze próbnego sprawdzianu kompetencji burza

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T21:21:02+01:00
Była burza. Wszędzie strzelały pioruny. Woda wlewała się do łodzi. Nie wiedziałem co mam robić. Lecz ze mną był jeszcze mój przyjaciel Tomek , starszy ode mnie o 5 lat. Wiedziałem , że wyjdziemy z tego razem . Otóż sytuacja była taka : Wypłynęliśmy wypożyczoną łódką w morze. Nagle zerwał się sztorm. Nie wiedzieliśmy co mamy robić. Nikogo nie było w pobliżu. Jednak pokładałem nadzieję w Tomku. W szkole miał kurs pływacki , a raczej ratowniczy.
Woda wlewała się do łodzi. Krzyczeliśmy z Tomkiem o pomoc. Czekaliśmy , a nikogo nie widać było. Zaczęliśmy panikować. Lecz Tomek powiedział , że w takiej sytuacji najważniejsze jest , aby zachować spokój. Trzeba było myśleć optymistycznie. Znaleźliśmy małe radio , przez które można było się porozumieć. Zaczęliśmy próbować, lecz nic nie było słychać. Najwidoczniej zostało popsute. Lecz nie poddawaliśmy się tak łatwo. Udało się ! Zaczęliśmy wzywać pomoc. Przyjechała ona za 10 minut. Na szczęście nic się nam nie stało .
Miałem nauczkę , żeby nie brac łodzi bez pozwolenia.