Odpowiedzi

2010-03-24T21:23:55+01:00
Obraz Józefa Chełmińskiego pt."Sprawa u wójta" przedstawia grupę ludzi czekajacą na kogoś. Po zamożnych strojach mozana się domyślić że przed hatą zgromadziła sie szlachta. Część ludzi przybyła juz wczesniej a inni dopiero dojezdżaja.Przy spojżeniu na to dzieło żucaja się w oczy hamujace sanie, którymi kieruje również zamozny człowiek. Z haty na której umieszczony jest herb w postaci orła wychodzi wychodzi ważna osoba, gdyż ktos jej się kłania. Z tytułu można się domyślić, że jest to wójt.
Na dworze panuje mroźna zima. Dachy hat pokryte sa puchową warstwą. Na niebie przy dokładnym przyjżeniu się mozna zauważyć lecące ptaki.
Na obrazie dominują barwy zimne i została uchwycona zasada kontrastu.Domyslamy się że obraz nie zaostał namalowany w czasach teraźnieszych. Sceneria byłaby zupełnie inna. Lekkie strużki dymu zastąpiły by linie wysokiego napięcia itp.
Obraz ten podoba mi się i mógłby znajdować się w moim domu.
3 5 3
2010-03-24T21:26:18+01:00
Obraz J.Chełmońskiego pt.,,Sprawa u wójta" przedstawia grupkę ludzi i człowieka na koniu.
Na pierwszym planie dominuje grupa ludzi, witająca człowieka na koniu. Ludzie są ubrani w zimowe czapki i kurtki. Na drugim planie widnieje dom, do którego wchodzą poszczególne osoby. W tle dominuje kolor biały, ponieważ jest zima.
Obraz bardzo mi się podoba/nie podoba, z powodu ........... ;)
1 5 1