Odpowiedzi

2010-03-24T22:03:54+01:00
1 zasada dynamiki

Jeżeli na ciało nie działają siły zewnętrzne, lub działające siły równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku, lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym.

2 zasada dynamiki

W układach inercjalnych przyspieszenie nadawane przez jakaś siłę jest wprost proporcjonalne do wartości tej siły, a odwrotnie proporcjonalne do masy ciała.

3 zasada dynamiki

Jeśli siły działające na ciało nie równoważą się , to ciało porusza się z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do siły wypadkowej, a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T22:05:49+01:00
I zaada synamiki newtona: jezeli na cialo nie dzialaja zadne sily lub dzialajace sily rowanowaza sie to cialo pozostaje w spoczynku lub porusza sie ruchem jednsostajnie prostoliniowym
II jezeli na cialo dziala stala wypadkowa z siłą to cialo porusza sie ruchem jednostajnie przyspieszonym(opoznionym) z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do sily wypadkowej i odwrotnie proporconalnym do masy ciala.
III jesli jedno cialo dziala na drugie z pewna silo to drugie dziala na pierwsze z sila o takiej samej wartosci tym smaym kierunku ale o przeciwnym zwrocie i majaca inny punkt przylozenia.

prosze;) mam nadzieje ze pomogłam;P