Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T17:03:08+01:00
Żył pewien człowiek imieniem Łukasz. Jego ojciec przez nieuczciwość innych ludzi stracił dom, dlatego on postanowił, że będzie sprawiedliwy, uczciwy i pomocny.
Pewnego dnia idąc ulicą zobaczył przy ścianie staruszkę, która żebrała. Niestety nie miał przy sobie portfela, poszedł dalej lecz nadal miał przed sobą wizerunek tej kobiety. Wchodząc do domu, przed drzwiami zobaczył portfel. Otworzył go, był tam dowód. Nie zastanawiając się wyjął go i oniemiał. Było tam zdjęcie tej kobiety- żebraczki i tysiąc złotych. Od razu pomyślał, a to kłamczucha, żebrze a ma tyle pieniędzy w portfelu. Więc schował portfel i wszedł do domu. Przez cały dzień czuł jak gryzie go sumienie. Więc zaczął się zastanawiać, czy jednak dobrze zrobił biorąc portfel, czy może powinien go oddać. Następnego dnia, poszedł w miejsce gdzie wcześniej żebrała kobieta. Zobaczył ją i od razu do niej podszedł. Zaczął z nią rozmawiać, a ona mu powiedziała, że zgubiła portfel i wszystkie swoje pieniądze. A żebrze, dlatego, że nie ma z czego kupić leków.
Łukasz oddał portfel staruszce i zrozumiał, że nie powinien jej oskarżać bezpodstawnie. Teraz wiedział, że trzeba być uczciwym wobec siebie i innych ludzi.
3 4 3